POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Podziękowania dla Radnych Rady Miejskiej

Arkadiusz Gruszczyński fot.: archiwum prywatne

Dziękujemy Radnym, którzy 28 grudnia podczas sesji podjęli decyzję o wyrażeniu zgody na zaciągnięcie kredytu na zakup dawnych peronów wraz z drogą dojazdową.

W imieniu swoim oraz radnego Pawła Rosenbeigera składam podziękowania wszystkim radnym Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej, którzy w dniu 28 grudnia 2023 roku podczas sesji Rady Miejskiej podjęli decyzję o wyrażeniu zgody na zaciągnięcie kredytu w kwocie 1 mln złotych na zakup dawnych peronów wraz z drogą dojazdową. Decyzja ta pozwoliła Burmistrzowi Środy Śląskiej skorzystać z prawa pierwokupu, jakie przysługiwało Gminie Środa Śląska, gdy Polbus-PKS sprzedał te działki osobie prywatnej.

Decyzja ta cieszy przede wszystkim naszych mieszkańców, którzy po wielu latach będą mogli powrócić do oczekiwania na autobusy przemieszczające się przez nasze miasto w komfortowych warunkach. Korzystanie z połączeń Średzkiej Komunikacji Publicznej sp. z o.o. też zdecydowanie się poprawi przede wszystkim pod względem bezpieczeństwa. Podróżni nie będą musieli wsiadać i wysiadać na zatłoczonym jednym peronie, a będą mieli do dyspozycji zdecydowanie większą przestrzeń.

Dzisiaj trudno ocenić, jak potoczyłyby się losy sprzedaży peronów, gdyby nie nasz apel, jaki wystosowaliśmy do Burmistrza Środy Śląskiej, bo przecież jeszcze w dniu 20 grudnia 2023 r. podczas komisji Rady Miejskiej Burmistrz nie był zaznajomiony z tym tematem i w ogóle nie wiedział o tym, że istnieje możliwość skorzystania z prawa pierwokupu. Dzisiaj już jednak wszystkie nasze interwencyjne kroki i działania podjęte w tej sprawie nie mają aż takiego znaczenia, ponieważ najważniejsze jest to, że perony wraz z drogą dojazdową będą w rękach Gminy Środa Śląska i będą mogły wreszcie służyć w całości naszym mieszkańcom. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie perony zostaną zadaszone, wyposażone w siedzenia, informację pasażerską, tak by podróżni mogli oczekiwać na przyjazd autobusów w komfortowych warunkach – na prawdziwie europejskim poziomie.

Jeszcze raz dziękuję radnym, że podjęli słuszną, właściwą i – co najważniejsze – dobrą dla mieszkańców decyzję.

Na zakończenie chciałbym powiedzieć kilka słów tak zwyczajnie, od serca, że było moim marzeniem, aby Średzka Komunikacja Publiczna mogła w pełni korzystać z tych peronów. Pracuję w tej firmie już ponad 5 lat, od początku działalności, jej sprawnemu funkcjonowaniu poświęciłem wiele sił, czasu (także tego dodatkowego, prywatnego), wkładałem w swoje wysiłki całe serce i wiem, jak trudno było znaleźć odpowiednie rozwiązania, jeśli chodzi o bezpieczne dla pasażerów korzystanie z jednego tylko peronu wzdłuż ulicy Legnickiej. Dzisiaj czuję się spełniony jako dyspozytor, jako człowiek odpowiedzialny za funkcjonowanie średzkiej komunikacji, dlatego też podjąłem decyzję o zakończeniu mojej współpracy z gminną spółką. Robię to w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku, uczciwego i sprawnego wypełnienia powierzonej mi misji, osiągnięcia postawionego przed samym sobą celu – współuczestniczenia w tworzeniu i funkcjonowaniu naszej lokalnej komunikacji. Nie robiłem tego wszystkiego sam, dlatego z głębi serca i z niekłamanym wzruszeniem dziękuję za wspólną, rzetelną i solidną pracę wszystkim Współpracownikom. Dziękuję także – choć tak naprawdę przede wszystkim – Pasażerom za zaufanie, jakim darzyli średzką komunikację i za zaufanie, jakim przez te lata darzyli mnie, dzwoniąc o niemal każdej porze dnia i nocy, kiedy czuli, że chcą przekazać informacje lub pomysły, które usprawnią działanie naszej gminnej komunikacji. Dziś nadszedł czas na nowe wyzwania, nowe decyzje, nowe plany. Pomysłów, chęci i umiejętności wprowadzania idei w życie mi nie brakuje. Przez ostatnie lata realizowałem plan dobrej i bezpiecznej komunikacji gminnej. Plan wykonany – czas na nowy plan... sam się nie zrealizuje! Do zobaczenia!

Artykuł Sponsorowany

REKLAMA


REKLAMA