POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Tradycyjnie Malczyce grały z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! [Zdjęcia]

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Malczycach fot.: echo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Jak co roku dużym zaangażowaniem w kwestowanie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wykazał się malczycki sztab, a wydarzenia związane z finałem podzielono na dwa dni.  

W Malczycach emocje związane z 32. Finałem WOŚP rozpoczęły się w sobotę. W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbył się turniej tenisa stołowego, a spod szkoły podstawowej wraz ze stowarzyszeniem Malczyce Maszerują wystartował marsz nordic walking. Ten dzień był również okazją, by za symboliczną wrzutkę do puszki odwiedzić dwie izby muzealne. Gminną Izbę Tradycji Pożarnictwa dla zwiedzających wraz z kustoszem przygotowali młodzi druhowie OSP Malczyce. Na pasjonatów historii czekała również otwarta przed kilkoma dniami Malczycka Izba Muzealna, o którą dba Stowarzyszenie Sympatyków Malczyc i Okolic.

W niedzielę na ulicach Malczyc, jak i innych miejscowości, spotkać można było wolontariuszy z 3. Malczyckiego Szczepu Harcerskiego „Ogień”. Tradycją już stało się rozpoczęcie niedzielnego finału tzw. „Serduszkiem do nieba”. Mieszkańcy gminy zgromadzili się na placu targowym o godzinie 13.30. Tam mogli poznać smak klasycznej motoryzacji, podziwiając zabytkowe pojazdy grupy Klasyki Miasta Skarbów, wsiąść do wozu policyjnego czy strażackiego. Zanim tradycji stało się za dość, a czerwone baloniki poszybowały do nieba, mieszkańcy otworzyli swoje serca biorąc udział w pierwszych tego dnia licytacjach.

32. Finał przeniósł się do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Sztab przygotował poczęstunek w postaci tostów, popcornu czy waty cukrowej. Dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz ciast. Samorząd malczyckiej szkoły podstawowej poprowadził giełdę książek, na której można było znaleźć pozycje zarówno nowe, jak i z drugiej ręki. Na scenie wystąpiły podopieczne Gosi Pauki, która prowadzi w malczyckim ośrodku warsztaty wokalne. Kilka utworów zaśpiewała także dobrze znana Natalia Potrzeba, a publiczność w pozytywny nastrój swoimi utworami wprowadziły zuchy i harcerze pod przewodnictwem szefowej sztabu, Uli Żerdzińskiej. Na deskach malczyckiego ośrodka pojawili się także podopieczni zajęć pianina Aldony Janik. Jak co roku, pomimo trwających ferii zimowych, swój występ przedstawiły uczennice i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Skarbów Dolnego Śląska. Zwieńczeniem części artystycznej był pokaz tańca grupy dziewczynek prowadzonej przez Julię Kowalczyk. W przerwach między występami przeprowadzono tradycyjne licytacje.

Punktualnie o godzinie 20.00 wydarzenia związane z finałem zakończyły się Światełkiem do Nieba. W tym roku dzieci, młodzież i dorośli zebrali się przy ognisku, odpalając symboliczne pochodnie i zimne ognie.

Jak podaje sztab z puszek wolontariuszy, puszek stacjonarnych, eskarbonki i licytacji udało się zebrać kwotę 38 360,90 zł. Suma z pewnością przekroczy 40. tys. zł, ponieważ na Allegro sztabu 1751 trwają jeszcze licytacje, na których znaleźć można m.in. koszulki sportowe z autografami, przejazd podbijarką torową, wycieczkę motocyklową z Wings of Freedom, reklamę w Echo Średzkie czy ryngraf od wicepremiera Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację 32. Finału WOŚP w Malczycach. Trudno policzyć, który to już raz i choć to nie koniec pracy w sztabie, to już myślimy co przygotować za rok, bo przecież Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra "do końca świata i o jeszcze jeden dzień dłużej" – podsumowuje szefowa sztabu, Ula Żerdzińska.

To był niesamowity dzień, a właściwie dwa dni, poprzedzone tygodniami przygotowań. Malczyce po raz kolejny pokazały, że mają wiele do zaoferowania, a bezinteresowne dobro wielu ludzi pomogło dołożyć naszą cegiełkę do wyniku całej Orkiestry. Choć wynik już jest wspaniały zapraszam jeszcze na nasze Allegro, gdzie znajdziecie Państwo wiele ciekawych rzeczy – dodaje wiceszef sztabu, Paweł Harom.

echo

REKLAMA


REKLAMA