POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Ruszył nabór wniosków o 800+. Gdzie wypełnić?

Ruszył nabór wniosków o 800+ fot.: freepik.com

Od dziś, 1 lutego można składać wnioski o świadczenie wychowawcze 800+ na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2024 r. do 31 maja 2025 r. Wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną.

Od nowego roku kwota świadczenia wychowawczego dla wszystkich uprawnionych została zwiększona z 500 zł do 800 zł.  Od początku lutego 2023 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjął 4,99 mln wniosków o świadczenie 500+ na okres świadczeniowy realizowany do końca maja tego roku.

- Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Żeby otrzymać środki, należy złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowiedni wniosek drogą elektroniczną - informuje Katarzyna Krupicka z ZUS.

Wnioski można składać za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mZUS, która dostępna jest na urządzenia mobilnet. Można go również wypełnić na komputerze za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, przekazać przez portal Emp@tia, czy bankowość elektroniczną banków.

echo / ZUS

REKLAMA


REKLAMA