POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

"Poszukiwacz zwłok" Mieczysława Gorzki w plebiscycie na Książkę Roku 2023

"Poszukiwacz zwłok" Mieczysława Gorzki w plebiscycie na Książkę Roku 2023 fot.: mpr

Książka Mieczysława Gorzki "Poszukiwacz zwłok", będąca pierwszym tomem nowej serii "Wilk i Lesiecki", bierze udział w plebiscycie na Książkę Roku 2023 portalu lubimyczytac.pl.

Mieczysław Gorzka to autor pochodzący ze Środy Śląskiej, który w swoich utworach niejednokrotnie odwoływał się do historii rozgrywających się w powiecie średzkim i jego okolicach. Jego książka "Poszukiwacz zwłok", rozpoczynająca cykl o komisarz Laurze Wilk i Macieju Lesieckim, została nominowana do tytułu Książka Roku 2023. Fani pisarza mogą docenić jego pracę, oddając głos w portalu lubimyczytac.pl: [KLIK]

Opis książki w serwisie lubimyczytac.pl

Komisarz Laura Wilk staje na czele grupy śledczej poszukującej brutalnego zabójcy nastolatek, co nie podoba się jej kolegom z wydziału kryminalnego. Mimo początkowych sukcesów, brak współpracy między policjantami komplikuje sytuację. Kiedy jeden ze śledczych zostaje zamordowany, komisarz Wilk uświadamia sobie, że problem jest o wiele poważniejszy, niż jej się początkowo wydawało.

Maciej Lesiecki, psycholog współpracujący z policją, jest tak uwikłany w walkę z traumami z dzieciństwa, że nie dostrzega niepokojących zdarzeń, które nagle pojawiają się w jego życiu. Powoli traci kontrolę i jest coraz bardziej zagubiony. Nieoczekiwanie otrzymuje propozycję od nieznajomej kobiety. Ma znaleźć zwłoki zaginionej przed wielu laty młodej dziewczyny. Przyjmuje to zlecenie wierząc, że dzięki temu rozwiąże wszystkie swoje problemy. A sprawa ta nie jest prosta i niesie ze sobą wiele zagrożeń.

Pomimo własnych problemów komisarz Wilk próbuje pomóc Lesieckiemu. Oboje wpadają w pułapkę. Muszą walczyć o życie w świecie, gdzie wrogowie pozostają wrogami, na przyjaciół nie można liczyć, a za rogiem czai się nieuchwytny zabójca.

Powrót Niedzieli z kryminałem

Mieczysław Gorzka znany jest w Środzie Śląskiej z prowadzenia Niedzieli z kryminałem, czyli cyklu spotkań z autorami kryminałów w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej. Jak informuje placówka wydarzenie wróci już niebawem. 10 marca o godzinie 17.00 Mieczysław Gorzka ponownie spotka się z czytelnikami, a tym razem będzie mieć aż dwóch gości. Szczegóły mają pojawić się niebawem.

echo

REKLAMA


REKLAMA