POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

„Świat Młodych 2024” 

„Świat Młodych 2024”  fot.: mpr

Średzkie Oratorium rozpoczęło coroczne działania formacyjne i integracyjne w ramach projektu „Świat Młodych 2024”.

Czas roku formacyjnego przepełniony jest wydarzeniami, które za cel stawiają sobie dobre wychowanie młodego człowieka. Wydarzenia te są okazją na doświadczenie wspólnoty z drugim człowiekiem i z troską wspierają rozwój osobisty młodych. 

Projekt „Świat Młodych 2024” zakłada prowadzenie codziennego Oratorium, otwartego dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do czwartku między 16:00 a 19:00. Dodatkowo projekt wspiera funkcjonowanie duszpasterstwa młodzieżowego CRUX. Zajęcia i spotkania w Oratorium są bezpłatne, a udział nich nie wymaga wcześniejszego zapisu. 

W czasie realizacji projektu praktykowane są formy zajęć dostosowane do dzieci i młodzieży tj. zajęcia edukacyjne, muzyczne, sportowe oraz kulturalne, uwzględniające problematykę uzależnień i rozwiązywania związanych z nimi problemów. 

Towarzystwo Salezjańskie od lat działa na polu wychowania młodzieży w Gminie Środa Śląska, prowadząc Oratorium jako miejsce zajęć i spotkań dzieci oraz młodzieży. Co roku również organizuje różne formy spędzania czasu zawierające elementy wychowawcze i profilaktyczne - promując wartości chrześcijańskie. 

Zadanie „Świat Młodych 2024” jest współfinansowane ze środków Gminy Środa Śląska w wysokości 17 000,00 zł, co stanowi 50,31% wartości całego zadania. 

 

Animatorzy Oratorium 

REKLAMA


REKLAMA