POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Skargi mieszkańców dotyczące odcinków dróg obejmujących zjazdy z autostrad na terenie powiatu

Zdjęcie ilustracyjne fot.: Echo Średzkie

W związku z licznymi zapytaniami i skargami mieszkańców dotyczącymi odcinków dróg obejmujących zjazdy z autostrad w miejscowościach Jarosław, Jarostów i Kostomłoty powiat informuje o podjętych krokach.

Informujemy, że zgodnie z art. 25 ust. 1 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych “Budowa, przebudowa, remont, utrzymanie i ochrona skrzyżowania lub węzła (...) należy do zarządcy drogi właściwego dla drogi wyższej kategorii”. W tym wypadku jest to Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, do której zwróciliśmy się do z prośbą o rozwiązanie problemu i oczekujemy na odpowiedź.

 
Jednocześnie informujemy, że powiatowa służba drogowa na bieżąco stara się uzupełniać ubytki w jezdni mieszanką mineralno-asfaltową, tzw. na zimno. Niestety, przy tak dużym natężeniu ruchu jest to zabieg krótkotrwały, a ze względu na warunki atmosferyczne niemożliwe jest teraz użycie remonterów drogowych, czyli specjalistycznego sprzętu do napraw cząstkowych nawierzchni.
Zdajemy sobie sprawę z niedogodności, apelujemy o bezpieczną jazdę na powyższych odcinkach zjazdów z węzłów autostradowych i zapewniamy, że podejmujemy wszelkie działania, aby wspólnie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad zaradzić uciążliwości i niezwłocznie rozwiązać problem.

rfp/echo

REKLAMA


REKLAMA