POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Czy tanie OC auta to dobry pomysł?

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Posiadanie ubezpieczenia OC (odpowiedzialności cywilnej) jest obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdu.

Wiele osób, gdy nadchodzi czas, aby wybrać odpowiednią polisę, zastanawia się, czy tanie OC auta to dobry wybór. Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu OC i zabezpiecz się już dziś!

Zakres ochrony OC komunikacyjnego

Podstawowym celem OC jest ochrona przed roszczeniami osób trzecich w razie wypadku. W sytuacji, gdy podczas użytkowania pojazdu wyrządzisz szkodę na mieniu lub szkodę na osobie, towarzystwo pokryje koszty związane z naprawą tej szkody.

Zakres ochrony oraz sumy gwarancyjne regulowane są przez ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Sumy ubezpieczenia wynoszą:

  • dla szkody na mieniu – 1 050 000 EUR
  • dla szkody na osobie – 5 210 000 EUR

Zakres ubezpieczenia w każdym towarzystwie jest taki sam. Oznacza to, że bez względu na to, jakiego ubezpieczyciela wybierzesz i ile zapłacisz za polisę, ochrona w zakresie OC niczym się nie różni.

Warto jednak pamiętać, że niektóre polisy OC mogą oferować dodatkowe korzyści, takie jak assistance czy pomoc medyczna, które otrzymujesz w ramach składki za polisę OC. Przed wyborem ubezpieczenia warto sprawdzić, jakie dodatkowe usługi są dostępne i czy są one istotne dla Twoich potrzeb.

Podsumowując, decydując się na tanie OC auta masz pewność, że zakres pokrycia szkód w ramach tego ubezpieczenia będzie zgodny z ustawą. Mimo to warto rozważyć wszystkie dostępne opcje przed podpisaniem umowy, by zyskać dodatkowe korzyści. Poza ubezpieczeniem OC warto rozważyć dodatkowe opcje ubezpieczenia takie jak NNW, assistance oraz autocasco – w przypadku tych polis cena nie jest najważniejsza.

Co wpływa na cenę ubezpieczenia OC?

Kupując ubezpieczenia OC, istotne jest zrozumienie czynników, które wpływają na jego cenę. Poznanie tych elementów może pomóc w wyborze najlepszej polisy, dostosowanej do Twoich potrzeb i budżetu.

Co wpływa na cenę OC?

  • Historia kierowcy – jednym z najważniejszych czynników wpływających na cenę ubezpieczenia OC jest historia kierowcy. Osoby, które nie miały wcześniej szkód lub wykazały długi okres bezszkodowej jazdy, mogą liczyć na korzystniejsze stawki. Z kolei kierowcy z historią licznych wypadków lub naruszeń przepisów drogowych mogą być obciążeni wyższymi składkami.
  • Wiek kierowcy – wiek kierowcy również ma istotny wpływ na cenę polisy OC. Młodzi kierowcy, szczególnie ci poniżej 25. roku życia, zazwyczaj płacą wyższe składki ze względu na fakt, że są uznawani za bardziej ryzykownych.
  • Model i wiek pojazdu – rodzaj oraz wiek pojazdu również mają znaczący wpływ na cenę ubezpieczenia. Starsze lub mniej bezpieczne pojazdy mogą wiązać się z wyższymi składkami, ponieważ są bardziej narażone na wystąpienie szkód lub kradzieży.
  • Miejsce zamieszkania – lokalizacja, w której pojazd jest użytkowany, również ma znaczenie dla wysokości składki OC. Obszary o wyższej częstotliwości wypadków lub większym ryzyku kradzieży mogą wiązać się z wyższymi kosztami ubezpieczenia.

Podsumowując, wiele czynników może wpływać na cenę ubezpieczenia OC. Zrozumienie tych czynników i ich wpływu może pomóc w wyborze najlepszej polisy, która zapewni odpowiednią ochronę w rozsądnej cenie. Składki w towarzystwach mogą się bardzo różnić. Jeśli chcesz kupić tylko podstawowe ubezpieczenie, warto zdecydować się na najtańsze OC na samochód, żeby nie przepłacać.

Więcej informacji o OC samochodu znajdziesz na stronie: https://cuk.pl/ubezpieczenia/samochod/oc. Sprawdź!

Sposoby na tanie OC

Przed zakupem ubezpieczenia warto poświęcić czas na weryfikację dostępnych na rynku opcji.

Oto kilka sposobów, które mogą pomóc Ci uzyskać tanie OC:

  • Porównywanie ofert – jednym z najskuteczniejszych sposobów na znalezienie taniego ubezpieczenia OC jest porównanie ofert różnych ubezpieczycieli. Istnieje wiele stron internetowych i narzędzi, które umożliwiają szybkie i łatwe porównanie polis, co pozwala znaleźć najbardziej konkurencyjną ofertę.
  • Dodatkowe zniżki – ubezpieczyciele często oferują dodatkowe zniżki (np. przy równoczesnym ubezpieczeniu nieruchomości w tym towarzystwie). Warto zorientować się, jakie opcje są dostępne.
  • Wybór mniej ryzykownego pojazdu – model i wiek samochodu mogą wpływać na wysokość składki ubezpieczenia. Starsze lub mniej sportowe pojazdy mogą być tańsze w ubezpieczeniu. Jeśli jeszcze nie kupiłeś pojazdu, warto rozważyć tę opcję.
  • Zbieranie ofert przez internet – wiele firm ubezpieczeniowych oferuje dodatkowe zniżki dla klientów, którzy zakupią polisę przez internet. Sprawdź, czy dany ubezpieczyciel oferuje taką możliwość i jakie zniżki są dostępne.

Pamiętaj, że najtańsze OC na samochód nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli decydujesz się na rozszerzenie Twojego ubezpieczenia o opcje dodatkowe, cena nie będzie najważniejsza. W takim wypadku ważne jest, aby równocześnie sprawdzić, czy polisa spełnia Twoje potrzeby i zapewnia odpowiednią ochronę w przypadku wystąpienia szkody.

Gdzie kupić tanie OC?

Tanie ubezpieczenie OC kupisz w CUK Ubezpieczenia. Porównaj oferty od różnych ubezpieczycieli i ciesz się najtańszym OC na Twój samochód. Skorzystaj z kalkulatora OC i AC, który znajdziesz pod tym adresem: https://cuk.pl/samochod/kalkulator_oc_i_ac. Składkę poznasz w kilka minut.

 

Artykuł Sponsorowany

REKLAMA