POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Średzkie muzeum będzie bardziej nowoczesne. Są środki na modernizację wystawy

Średzkie muzeum będzie bardziej nowoczesne. Są środki na modernizację wystawy fot.: rfp - powiat średzki

Ponad 126 tys. zł dofinansowania pozyskało w tym roku Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej. Dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zostanie przeznaczona na modernizację wystawy stałej pn. “Archeologia ziemi średzkiej".

Środki będą pochodzić z programu “Wspieranie działań muzealnych”, który ma na celu wspieranie opieki konserwatorskiej nad muzealiami, archiwaliami i księgozbiorami, a także prezentacji zbiorów w postaci atrakcyjnych poznawczo projektów wystawienniczych i wydawniczych. Wartość przyznanych dotacji to prawie 6,3 mln zł, z czego nasze muzeum otrzyma 126 500 złotych.

- Nasza wystawa "Archeologia ziemi średzkiej" bardzo potrzebowała modernizacji, bo została zorganizowana ponad 20 lat temu. Bardzo dziękujemy starostwu powiatowemu za pokrycie wkładu własnego, a naszej pani adiunkt Agnieszce Frączkowskiej-Pyrze za profesjonalne przygotowanie wniosku - komentuje dyrektorka muzeum Ilona Wodejko.

- Zmiana aranżacji wystawy będzie wymagała od nas dużo pracy, niemniej wszyscy jesteśmy gotowi na to nowe zadanie i przystępujemy do niego z ogromnym entuzjazmem - dodaje dyrektorka. 

Prace nad modernizacją wystawy już trwają, a ich finiszem będzie zaplanowany na koniec listopada wernisaż, na który który już teraz muzeum serdecznie zaprasza.

RFP

REKLAMA