POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Koniec pewnej ery. Błękitni Chwalimierz wycofują się z rozgrywek

Błękitni Chwalimierz wycofują się z rozgrywek fot.: echosredzkie.pl

Smutne informacje obiegły lokalną społeczność sportową w środowy wieczór, gdy jeden z długo istniejących klubów piłkarskich ogłosił wycofanie się z dalszych rozgrywek.

Mowa o Błękitnych Chwalimierz, którzy po 15 kolejkach wrocławskiej B klasy zajmowali wysokie 4. miejsce. - Piszę dzisiaj posta poraz ostatni na tej stronie, ale chciałem żebyście też się dowiedzieli, od dzisiaj drużyna Błękitni Chwalimierz  przestaje istnieć, wycofujemy się z rozgrywek naszej B-klasy - rozpoczął komunikat administrator facebookowego profilu drużyny z Chwalimierza.

- Wszystkim zawodnikom, którzy reprezentowali nasze barwy dziękujemy, każdemu kibicowi, który nas wspierał także oraz przepraszamy. Chciałbym też z tego miejsca podziękować trenerowi, który przez tyle lat wkładał całe swoje serducho, żeby stworzyć silny monolit. Dziękuję też całemu zarządowi za pracę, którą wykonywali, żeby drużyna była gotowa na niedzielne mecze. Dziękujemy i pozdrawiamy, Błękitni - pisze klub.

Dla wielu kibiców klub z Chwalimierza był nie tylko miejscem sportowych emocji, ale również centrum społeczności, gdzie nawiązywane były przyjaźnie, tworzone wspomnienia i rozwijana pasja do futbolu. Decyzja o wycofaniu się klubu z rozgrywek wywołała falę zaskoczenia i smutku wśród lokalnej społeczności sportowej.

Wielka strata dla średzkiej oraz dolnośląskiej piłki. Niestety kolejny klub z wieloletnią historią znika z mapy. Mam nadzieję, że na jesień wrócicie silniejsi - komentuje Krzysztof.

Panowie dziękujemy za wspólne mecze. Przy takiej pasji i jedności jeszcze wrócicie silniejsi. Do zobaczenia Błękitni - piszą zawodnicy Błękitnych Jerzmanowo.

Hej Błękitni Chwalimierz, chcieliśmy Wam podziękować za wspólną rywalizację i życzyć Wam szybkiego powrotu na piłkarską mapę. Do zobaczenia! - dodaje KS Spartan Marszowice, ligowy rywal zespołu.

echo

REKLAMA