POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

W samochodzie znaleziono narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany

Zdjęcie ilustracyjne fot.: freeepik.com

Średzcy Policjanci, podczas służby patrolowej, powzięli informację o miejscu, w którym mógł zostać pozostawiony, utracony kilka dni wcześniej, pojazd mechaniczny.

Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego od razu udali się na miejsce, aby zweryfikować uzyskaną informację. Tam zastali właściciela posesji, gdzie miał znajdować się utracony pojazd. Mężczyzna od razu zaprzeczył, że ma jakikolwiek związek ze sprawą, jednak jego nerwowe zachowanie wskazywało, że coś ukrywa.

Funkcjonariusze średzkiej jednostki nie dali się zwieść tłumaczeniom mężczyzny. Rozpytali go na okoliczność posiadania przedmiotów pochodzących z przestępstwa, służących do jego popełnienia lub przedmiotów prawnie zabronionych. W pomieszczeniu Policjanci nie potwierdzili obecności utraconego pojazdu, jednak podczas lustracji, na stole ujawnili charakterystyczne zawiniątko z przeźroczystej folii. W środku znajdował się biały proszek. Po sprawdzeniu substancji testerem potwierdzili, że jest to amfetamina.

32-letni mężczyzna, w związku z posiadaniem środków prawnie zabronionych, został zatrzymany, a następnie doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. Teraz odpowie za przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za popełniony czyn mieszkańcowi powiatu średzkiego grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz wysoka grzywna.

sierż. Izabela Jasińska

REKLAMA


REKLAMA