POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Julia Ząbek jedzie na krajowy finał Olimpiady Zdrowia PCK w Łodzi. "Byłam pewna swojej wiedzy..."

Julia Ząbek zwyciężyła w Olimpiadzie Zdrowotnej na szczeblu powiatowym fot.: archiwum prywatne

Julia Ząbek na co dzień jest uczennicą III klasy Technikum Informatycznego w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Środzie Śląskiej. W krótkiej rozmowie przybliża nam ostatnie sukcesy oraz plany na przyszłość.

W kwietniu uczennica średzkiej szkoły zwyciężyła w wojewódzkim finale XXXI Olimpiady Zdrowia PCK z Biedronką we Wrocławiu.

Echo Średzkie: Marzec i kwiecień były dla Ciebie miesiącami sukcesów. Najpierw wygrana w Olimpiadzie Zdrowia na poziomie powiatowym, następnie duży sukces i najlepszy wynik w województwie. Czy możesz przybliżyć jak przebiegała Twoja akcja prozdrowotna przeprowadzona w PZS nr 2 w Środzie Śląskiej, która również podlegała ocenie jury olimpiady?

Julia Ząbek: Akcja odbywała się na terenie Środy Śląskiej. Uczestnicy ze szkół w naszym powiecie byli podzieleni na grupy. Ich zadaniem było odnalezienie miejsc w naszym mieście. Odbywały się tam konkurencje z wiedzy o zdrowiu, chorobach oraz konkurencje sportowe. Zdobywali oni punkty, które później decydowały o wygranej.

Krajowy finał odbędzie się 24-26 maja w Łodzi. Z jakim nastawieniem podchodzisz do tego wydarzenia?

Aby osiągnąć moją wygraną w poprzednim etapie, ciężko pracowałam. Byłam pewna swojej wiedzy i wiedziałam, że dam radę. Tak samo podchodzę do etapu ogólnopolskiego. Nie mam żadnych obaw, jestem nastawiona pozytywnie. Test zweryfikuje moje starania.


Fot. Archiwum prywatne

Na co dzień jesteś uczennicą klasy III technikum informatycznego. Czy z tematami prozdrowotnymi, które jak widać są Ci bliskie, chciałabyś w jakimś stopniu związać swoją przyszłość?

Mimo tego, że kształcę sie w zawodzie informatyka, pragnę rozwijać się także w tej dziedzinie. Temat zdrowego żywienia zawsze był mi bliski, ciekawił mnie oraz intrygował. Chciałabym w przyszłości uświadamiać ludzi, jak ważny jest zdrowy tryb życia.

Czy masz już konkretne plany gdzie kontynuować naukę?

Planuję studiować na wydziale nauk o zdrowiu lub medycynie. Zobaczymy, co pokaże czas.

Czy młodzi ludzie, w Twoim wieku, myślą już o tym, gdzie widzą siebie za 10-15 lat? Jak to wygląda w Twoim przypadku?

Moi rówieśnicy wkraczający w dorosłość wciąż często nie wiedzą czym będą zajmować się za kilka lat. W moim przypadku nie jest inaczej. Rynek pracy ciągle się zmienia, a w razie potrzeby zmiany wykształcenia, będę gotowa na nią.

Co powiedziałabyś wszystkim osobom, które zastanawiają się nad wyborem Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Wincentego Witosa w Środzie Śląskiej po zakończeniu szkoły podstawowej?

Szkoła bardzo dobrze przygotowywuje do zawodu, a nauczyciele są bardzo pomocni, lecz osoby chcące uczęszczać do naszej szkoły muszą nastawić się na ciężką pracę. Szkoła zapewnia odbycie praktyk, a także ukończenie różnych kursów, dzięki nim mają ogromną szansę na dobrą pracę.


Fot. Archiwum prywatne

echo

REKLAMA