POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Sprawca rozboju ujęty przez średzkich policjantów

Sprawca rozboju zatrzymany fot.: KPP Środa Śląska

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej około godziny 19:30 otrzymał zgłoszenie dotyczące rozboju. Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zostali niezwłocznie skierowani do jednej ze średzkich miejscowości.

Tam zastali zgłaszającą. Kobieta była roztrzęsiona, początkowo kontakt z nią był utrudniony, jednak wysoki profesjonalizm i empatia funkcjonariuszy pozwoliły na uzyskanie od zgłaszającej niezbędnych informacji.

Z otrzymanych informacji wynikało, że znany jej osobiście mężczyzna, doprowadził ją do stanu bezbronności, a następnie zabrał jej dwa telefony komórkowe, w których była posiadaniu, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Kobieta dokładnie opisała funkcjonariuszom wygląd mężczyzny, a mundurowi niezwłocznie dokonali patrolu pobliskiego terenu. Po niedługiej chwili Policjanci odnaleźli 45-latka, którego rysopis odpowiadał rysopisowi podanemu przez zgłaszającą.
 
Mężczyzna był wyraźnie pobudzony, ponadto Policjanci wyczuli od niego charakterystyczną woń alkoholu. Podczas przeszukania mundurowi ujawnili przy mężczyźnie dwa telefony komórkowe, które w wyniku rozboju utraciła kobieta.
Sprawca został zatrzymany, a następnie doprowadzony do tutejszej jednostki Policji. Na miejscu zostały wykonane czynności procesowe z udziałem zatrzymanego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.
Teraz za popełnione przestępstwo rozboju odpowie przed sądem. Ten czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności od lat 2 do lat 15.

sierż. Izabela Jasińska

REKLAMA