POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Władze powiatu z wizytą w Hameln

Władze powiatu z wizytą w Hameln fot.: Starosta Sebastian Burdzy/FB

W miniony weekend włodarze powiatu gościli w Hameln, gdzie wzięli udział w corocznym spotkaniu członków stowarzyszenia skupiającego byłych mieszkańców Powiatu Średzkiego. 

Przedstawiciele Powiatu - Sebastian Burdzy, Artur Bogucki i Grzegorz Pierzchalski - pojechali do Hameln na zaproszenie władz stowarzyszenia. Tegoroczne spotkanie odbyło się już po raz 35., a udział w nim samorządowców z Polski jest już pewną tradycją. - Z przyjemnością odwiedzamy naszych znajomych z Hameln. Cieszymy się, że tradycja spotkań nie ginie i możemy być ich uczestnikami. Rozmawiamy o trudnej historii obu narodów i potrzebie edukowania młodego pokolenia o tym, jak dużym złem jest wojna podsumował oficjalną część starosta Sebastian Burdzy.  

Dzień wcześniej delegacja Powiatu spotkała się z burmistrzem Hameln. Włodarze dyskutowali m.in. o oficjalnym partnerstwie miast, sytuacji politycznej w Europie, a także rozpoczynającym sięEuro 2024. W podziękowaniu za spotkania i gościnę burmistrzowi oraz władzom stowarzyszenia przekazano prezenty, m.in. ceramiczne ozdoby, specjały w Winnic Jaworek oraz dwujęzyczne publikacje o Ziemi Średzkiej.

Czas wolny nasza delegacja spędziła na zwiedzaniu Halmen, a także oglądaniu meczu otwarcia.

rfp

REKLAMA