POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Mieszkanki powiatu średzkiego ofiarami oszustów. Straciły prawie 5 tys. złotych

Zdjęcie ilustracyjne fot.: freeepik.com

Poprzedniej doby dwie mieszkanki powiatu średzkiego padły ofiarą oszustw. Kobiety łącznie straciły prawie 5000 zł! Jak skutecznie chronić się przed oszustwem w sieci?

Poniżej przedstawiamy sytuacje, w których znaleźć może się każdy z Nas. Ważne jest, aby mieć świadomość odnośnie sposobu działania oszustów, która to może pomóc Nam uniknąć nieprzyjemności w przyszłości.

Jeśli ktoś z Twoich znajomych, tych bliższych lub dalszych, poprzez media społecznościowe/komunikatory, zwraca się do Ciebie z prośbą o zrobienie przelewu lub podanie kodu BLIK, zadzwoń bezpośrednio do tej osoby! Istnieje prawdopodobieństwo, że obca osoba włamała się na konto Twojego znajomego i w jego imieniu bezprawnie pozyskuje pieniądze.

Przeglądasz oferty w sklepach internetowych i cena poszukiwanego przez Ciebie produktu lub usługi jest drastycznie niższa niż pozostałe oferty, a po nawiązaniu kontaktu sprzedający żąda wysokiej zaliczki? Miej się na uwadze! To może być próba oszustwa.

Jeśli chciałbyś zacząć inwestować w giełdę, dokonaj dokładnego rozeznania w interesującym Cię obszarze. Nie kieruj się chęcią szybkiego zarobku. W ostatnim czasie wiele osób pada ofiarą oszustwa pseudo maklerów i brokerów, którzy podczas współpracy z ofiarą manipulują nią, obiecują możliwość szybkiego wzbogacenia się, twierdzą, że zgromadzone środki wygenerowały duże zyski i zachęcają do dokonywania kolejnych wpłat. Przy próbie wypłaty zgromadzonych środków osoby orientują się, że padły ofiarą oszustwa.

sierż. Izabela Jasińska

REKLAMA