POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

W Krępicach płonęła sterta palet. Ze względów bezpieczeństwa zamknięto drogę krajową

W Krępicach płonęła sterta palet. Ze względów bezpieczeństwa zamknięto drogę krajową fot.: bryg. Mariusz Aleksandrowicz, druhowie OSP

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W niedzielę 30 czerwca o godzinie 23.22 Dyżurny SKKP przyjął zgłoszenie o pożarze palet na terenie jednej z posesji przy DK 94 w Krępicach.

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów, ratownicy zastali w pełni rozwinięty pożar sterty palet o wymiarach 20m x 25m x 5m. Siły i środki zadysponowane w pierwszym rzucie były niewystarczające ze względu na zaawansowanie pożaru oraz brak zaopatrzenia wodnego. Dyżurny natychmiast zadysponował kolejne siły w postaci ciężkich samochodów gaśniczych oraz cysternę z JRG 4 Wrocław.

Zadania ratowników w pierwszej fazie działań polegały głównie na obronie bliższej obiektu hali magazynowej zlokalizowanej na terenie posesji, organizacji zaopatrzenia wodnego z sieci wodociągowej i zbiornika ppoż. Ze względu na zmieniające się warunki atmosferyczne oraz wysokie promieniowanie cieplne  zdecydowano o zamknięciu DK 94 w obu kierunkach. Po kilku godzinach z działań połączonych zdecydowano o przejściu w natarcie bezpośrednie na pożar (jednocześnie podawano 4 prądy wody).

Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, obronie zagrożonego obiektu, organizacji zaopatrzenia wodnego, ugaszenia pożaru oraz wykonaniu pomiarów kamerą termowizyjną pobliskich obiektów i pogorzeliska. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Łącznie na miejscu pracowało 19 zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie energetyczne. Działania zakończyły się w poniedziałek 1 lipca po godzinie 10.30.

PSP Środa Śląska

REKLAMA