POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

"To było wspaniałe 11 lat"... Czarni Białków nie przystąpią do rozgrywek

Czarni Białków przed meczem z Olimpią Godzięcin we wrześniu 2020 roku fot.: eska - echosredzkie.pl

Wczoraj w mediach społecznościowych zespołu z Białkowa pojawił się komunikat przykrej treści. Wiadomość o wycofaniu się zespołu z nadchodzących rozgrywek zasmuciła zarówno kibiców, jak i całą społeczność piłkarską regionu.

Na wstępie zespół Czarnych Białków podziękował za 11 sezonów, w których 7 rozegrał na poziomie A klasy, 3 w klasie B i jeden, początkowy, na szczeblu C-klasowym. Głównym powodem, dla którego klub nie zgłosił zespołu do nadchodzących rozgrywek są braki kadrowe.

- Niestety w nadchodzącym sezonie nie zgłosiliśmy się do rozgrywek z powodu braków kadrowych. Realnie już ostatnie sezony były dla nas ciężkie. Powód jest bardzo prosty, w piłce amatorskiej w naszym rejonie na poziomie klasy A wynagrodzenie za granie stało się standardem. Kiedyś to płacono chociaż tym najbardziej wyróżniającym się zawodnikom, teraz to główny czynnik "namawiania" zawodników do przyjścia do ich klubu. My nigdy nie płaciliśmy, mimo tego, co nie raz słyszeliśmy, nie braliśmy udziału w takich działaniach i zawsze wiedzieliśmy, że w pewnym momencie może dojść do takiej sytuacji jak teraz, że nie zgłosimy się do rozgrywek, bo zwyczajnie przegramy z pieniędzmi. Zawsze starliśmy się o jak najlepsze warunki sportowe dla zawodników, jednak to już nie wystarcza - pisze w komunikacie klub z Białkowa.

Klub podsumowuje również miniony sezon, w którym nie brakowało problemów, a o losach spadku zadecydowały finalnie rozstrzygnięcia Komisji ds. rozgrywek DolZPN. O tej sytuacji wspominaliśmy w artykule "Polonia zostaje w IV lidze. Piast Lutynia i Mechanik Brzezina z awansami. Znamy również spadkowiczów".

- Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym przez te lata działalności, w szczególności Grzegorz Herbuś oraz Tomasz Jemioła, którzy poświęcili kawał swojego życia i czasu, by ten klub funkcjonował przez te wszystkie lata. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym, pomocnym, dzięki którym klub przez te wszystkie lata miał szansę zaistnieć na piłkarskiej mapie. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy byli i tworzyli ten klub przez te wszystkie lata, a naprawdę było was sporo. Mimo wszystko, dzięki, to był wspaniały kawał historii! - podsumowują Czarni Białków.

Wszystkich zawodników, trenerów i sympatyków klubu Czarni Białków zapraszamy do obejrzenia archiwalnych galerii z meczów ekipy z gminy Miękinia.

[25.10.2016] Aż dziewięć żółtych kartek dostali piłkarze. Mecz LKS Ciechów z Czarni Białków

[13.02.2017] Spotkanie Czarnych Białków i Dolpasz Skokowa zakończyło się remisem

[03.06.2017] Zwycięstwo Czarnych ze Zjednoczonymi

[21.09.2017] Czarni Białków eliminują średzką Polonię

[06.11.2017] Derby gminy Miękinia. Remis w Białkowie

[01.05.2018] Czarni Białków - Odra Malczyce 3:2

[10.09.2020] Czarni Białków - Olimpia Godzięcin 2:2

echo

REKLAMA