POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Wernisaż Lidii Misiuny „Wolność w twórczości” w PCeKA

Wernisaż Lidii Misiuny „Wolność w twórczości” w PCeKA fot.: mpr

Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej ma przyjemność zaprosić na wyjątkową wystawę „Wolność w twórczości” ze zbiorów Lidii Misiuny.

Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek 5 lipca o godzinie 18:00 w Kawiarence PCeKA (ul. Przyszkolna 3).

Wystawa malarska w wyjątkowy sposób ukazuje cykl obrazów abstrakcyjnych, jest niezwykłą opowieścią autorki o czasie, trwaniu i przemijaniu, a także o tym, jak ważne są kolory w naszym życiu.

Lidia Misiuna to średzka malarka, fotograficzka, z dużym dorobkiem artystycznym. Jest autorką wielu wystaw, na przestrzeni lat jej obrazy i zdjęcia zagościły m.in. w średzkim Muzeum Regionalnym, we wrocławskich galeriach sztuki, w Strzegomskim Centrum Kultury, Galerii Ludwikowach oraz Galerii Zakamarek w Gliwice. O sobie jako artystce mówi, że jest jednocześnie Matką, Kobietą, Twórczynią i Człowiekiem. Na pytanie, dlaczego tworzy, autorka nie ma jednej odpowiedzi. Dla swojej twórczości znajduje wspólny mianownik – relacje, zwłaszcza te międzyludzkie i w różnych rolach życiowych. Podczas piątkowego wernisażu w PCeKA artystka odpowie na pytania dotyczące jej samej oraz własnej twórczości.

Mecenasem wystawy malarskiej jest Bank Spółdzielczy w Środzie Śląskiej.

 

(ceka)

REKLAMA