POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką w okolicy Wichrowa. Nie żyje jedna osoba

Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką w okolicy Wichrowa. Nie żyje jedna osoba fot.: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na krajowej piątce pomiędzy Kostomłotami a Osiekiem doszło do wypadku z udziałem osobówki i samochodu ciężarowego. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

Zgłoszenie do dyżurnego Komendy Powiatowej PSP w Środzie Śląskiej wpłynęło o godzinie 21:41. Na 376 kilometrze drogi krajowej nr 5 doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. 

- Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów JOP potwierdzono zdarzenie - samochód osobowy zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym. W wyniku zdarzenia dwa inne pojazdy osobowe zostały uszkodzone odłamkami części karoserii z samochodów, które się zderzyły. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu i jedna została poszkodowana - informuje KP PSP w Środzie Śląskiej.

Na miejscu pracują strażacy z JRG Środa Śląska, JRG 6 Kąty Wrocławskie, OSP Kostomłoty, OSP Osiek, pogotowie ratunkowe oraz policja. Droga krajowa nr 5 w tym momencie jest zablokowana w obu kierunkach. Policja prowadzi czynności wyjaśniające.

echo

REKLAMA