POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Tymczasowe aresztowanie dla mieszkańca powiatu średzkiego

Tymczasowe aresztowanie dla mieszkańca powiatu średzkiego fot.: mpr

Średzcy mundurowi zatrzymali mieszkańca powiatu średzkiego, który od kilku miesięcy stosował przemoc wobec swojej małżonki, naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy, wielokrotnie znieważał i kierował w ich stronę groźby karalne

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Środzie Śląskiej mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

30 czerwca około godz. 15:40 dyżurny średzkiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące stosowania przemocy domowej przez mężczyznę wobec swojej żony. Mundurowi niezwłocznie udali się pod wskazany w zgłoszeniu adres. Sprawca znęcał się nad swoją małżonką nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. W domu nie brakowało wyzwisk oraz sytuacji poniżających i ośmieszających kobietę.
69-letni mieszkaniec powiatu średzkiego od samego początku podejmowanej interwencji był agresywny, nie wykonywał poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy, a dodatkowo naruszył nietykalność cielesną mundurowych, wielokrotnie ich znieważał i kierował groźby karalne. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, gdzie usłyszał zarzuty.

Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Środzie Śląskiej i wobec mężczyzny został orzeczony najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami.
Przypominamy! Masz prawo złożyć na Policji lub w Prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę.

Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc powtórzy się. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno.

O powiadomienie organów ścigania prosi się też ludzi, którzy o takich zjawiskach wokół nich wiedzą, choć nie są bezpośrednio zaangażowani.

KPP Środa Śląska

REKLAMA