Międzywojewódzkie Mistrzostwa Opolszczyzny, które odbyły się 17 maja 2025 roku w Nysie, przeszły do historii jako jedno z największych wydarzeń sportowych regionu.
Blisko 900 zawodników rywalizowało na 27 matach, a wśród nich znakomicie zaprezentowali się reprezentanci klubu Taekwondo Stachowicz Środa Śląska, Kostomłoty.
Klub wystawił rekordową liczbę 28 zawodników i zawodniczek, którzy łącznie zdobyli aż 43 medale – to najlepszy wynik w historii działalności klubu na terenie Powiatu Średzkiego.
W gronie medalistów znaleźli się m.in. Oliwia Medyńska, która w kategorii Młodzik Młodszy wywalczyła 2. miejsce w walce Bong-matsogi i 3. miejsce w technikach szybkościowych, oraz Jan Urbanowski – bezkonkurencyjny kadet, który zdobył złoto w walce semi-contact i układach formalnych, a także brąz w technikach specjalnych.
Trener Marcin Stachowicz z dumą gratuluje swoim podopiecznym i życzy im dalszych sukcesów. Do gratulacji dołącza się także Wójt Gminy Kostomłoty, Edward Kulig, wraz z mieszkańcami.
echo
REKLAMA
REKLAMA