POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Projekt nowej drogi w gminie Miękinia

Urząd Gminy Miękinia fot.: MK / sroda.Express-Miejski.pl

Zakończyły się prace projektowe związane z budową nowej drogi gminnej relacji Lutynia – Krępice. Przedmiotem planowanego do realizacji projektu jest budowa drogi gminnej o długości 3,41 km na odcinku Krępice – Lutynia w gminie Miękinia wraz z włączeniem do drogi krajowej nr 94, oświetleniem, odwodnieniem i budową kanalizacji teletechnicznej. Budowana droga składa się z trzech odcinków.

Odcinek A - obejmujący trasę od włączenia z drogi powiatowej nr 1606D na wysokości zbiornika wodnego w Lutyni do włączenia do drogi krajowej nr 94. Odcinek B - od skrzyżowania z drogą powiatową 1606D w Lutyni (ul. Wodna) do pierwszego skrzyżowania typu rondo zlokalizowanego w odcinku A. Ten fragment projektowanej drogi przeznaczony jest dla ruchu pojazdów z wyłączeniem pojazdów ciężarowych i stanowi główny ciąg komunikacyjny dla istniejącego osiedla domków jednorodzinnych i projektowanego obszaru intensywnej zabudowy mieszkaniowej. Odcinek C stanowi pas włączeniowy projektowanej drogi gminnej do drogi krajowej nr 94. Obecnie trwa procedura uzyskania pozwolenia na budowę.

Ponadto gmina złożyła wniosek o dofinansowanie inwestycji ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Po pozytywnej weryfikacji wniosku zadanie znalazło się na rezerwowej liście inwestycji wskazanych do realizacji.

Gmina Miękinia

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA