POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Piast Żerniki pokonuje średzką Polonię

Polonia zanotowała drugą porażkę z rzędu fot.: Polonia Środa Śląska

Niespodziewanej porażki doznali piłkarze Polonii Środa Śląska, którzy przegrali na własnym boisku 0:2 (0:0) z niżej notowanym Piastem Żerniki.

- Od początku spotkanie nie układało się po naszej myśli - komentuje Robert Kozak, członek zarządu średzkiego klubu. Ekipa z Żernik grała bardzo dobrze, szybko przejmując inicjatywę i kontrolując przebieg spotkania. Mimo optycznej przewagi do przerwy rezultat brzmiał 0:0.

Po zmianie stron Piast wykorzystał dwa błędy średzkich defensorów i zdobył dwie bramki, które pozwoliły im na zgarnięcie trzech oczek i zwycięstwo. Średzianie zagrali słaby pojedynek, w ofensywie nie stworzyli dużo sytuacji i rezultat po 90 minutach w pełni oddaje boiskowe wydarzenia. - Przegrywamy drugi mecz tej wiosny. Okazja do rehabilitacji już w sobotę 4 kwietnia - mecz z Wratislavią Wrocław! - zaprasza na spotkanie Kozak.