Echo Średzkie

Polonia Środa Śląska znów traci punkty

Falko Rzeplin 1:1 (1:1) Polonia Środa Śląska fot.: Marta Kulas

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W 24 kolejce klasy okręgowej Polonia Środa Śląska tylko zremisowała 1:1 (1:1)  z niżej notowanym Falko Rzeplin.

Dla ekipy ze Środy Śląskiej ten mecz był szóstym z rzędu, w który nie potrafią zdobyć kompletu punktów. Pierwsze niemalże dwa kwadranse to zdecydowana przewaga wyżej notowanych średzkich graczy, którą udokumentowują ją trafieniem w 15. minucie. Długi wyrzut z autu i dośrodkowanie Macieja Wenderskiego na bramkę zamienia Radosław Juchno. Pod koniec pierwszej części gry do głosu zaczęli dochodzić gracze z Rzeplina i po jednej z pierwszych akcji w około 30. minucie doprowadzają do wyrównania po trafieniu Pawła Wolańskiego, który zachował się najprzytomniej w polu karnym i umieścił piłkę w sieci. Do przerwy 1:1.

Po przerwie obie ekipy miały swoje sytuacje. Bliżej zdobycia gola byli średzianie, jednak w czasem prostych sytuacjach nie potrafili postawić kropki nad „i” i zdobyć zwycięskiego gola. Remis dla ekipy z Rzeplina to niewątpliwie spory sukces, a wywalczony punkt może okazać się bardzo ważny w kontekście walki o utrzymanie. Po 24. meczach ekipa z Rzeplina zajmuje czternastą pozycję, Polonia jest ósma. Za tydzień średzianie wyjadą do Marcinkowic na mecz z tamtejszym Sokołem.