Mieszkanka Mrozowa zdobyła złoty medal w kick-boxingu

Zdjęcia z mistrzostw fot.: archiwum MD

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Małgorzata Dymus z Mrozowa zdobyła złoty medal w Pucharze Świata w kick – boxingu w Innsbrucku.

Mieszkanka Mrozowa okazał się najlepsza w swojej kategorii wagowej. Dobre wyniki osiągnęli również inni polscy zawodnicy: Mateusz Pluta, Adrian Krauzowicz, Róża Gumienna i Marcin Kret.

- Startowałam w formule K1 w kategorii wagowej do 56 kg. W półfinale zwyciężyłam Austriaczkę Yvone Yael, a w finale wygrałam również z reprezentantką Austrii Christine Fiedler. Obie walki wygrane jednogłośnie na punkty 3:0. Za pierwsze miejsce otrzymałam złoty medal, pas i rękawice – opowiada kicksbokserka.

22 maja mieszkanka Mrozowa weźmie udział w mistrzostwach polski w Legnicy. To dla młodej zawodniczki ważna impreza. Od jej wyników będzie zależał skład drużyny narodowej na World Games w 2017 roku.

Często widzę jak Małgosia biega po lesie i ćwiczy. Na co dzień to bardzo spokojna i sympatyczna dziewczyna, ale ma duszę prawdziwego wojownika, co potwierdzają liczne medale i tytuły. Jesteśmy dumni, że jest wśród nas taka wyjątkowa osoba – mówi Zbigniew Rybarczyk, mieszkaniec Mrozowa.