Polonia w końcu wygrywa i przełamuje niekorzystną serię

Bór Oborniki Śląskie 0:2 (0:1) Polonia Środa Śląska fot.: Marta Kulas

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Po serii meczów bez zwycięstwa Polonia Środa Śląska w końcu wygrywa. Średzianie pokonali 2:0 (1:0) Bór Oborniki Śląskie i zdobyli ważny komplet oczek.

Początek rywalizacji to zdecydowana przewaga średzian, którzy w pierwszych minutach przeprowadzili wiele groźnych akcji, a już w drugiej minucie jedną z nich zamienili na gola. Po podaniu Dawida Fudaliego Maciej Wenderski wyszedł sam na sam z bramkarzem przeciwników i zdobył bramkę na 1:0.

Po zdobyciu gola Polonia nadal dyktowała warunki, a piłkarze Boru poza kilkoma strzałami na bramkę Łukasza Springa praktycznie nie stwarzali zagrożenia pod bramką średzian. Do przerwy goście prowadzili zasłużenie, a różnica jednej bramki to najniższy wymiar kary. Bliski podwyższenia wyniku był dwukrotnie Sylwester Kurek, jednak minimalnie chybił

W drugiej połowie sytuacja na boisku nie uległą zmianie. Polonia dominowała na boisku, a swoich sytuacji na zdobycie gola nie wykorzystali Kamil Rek i Krzysztof Rożek. W końcu na kwadrans przed końcem pojedynku ataki Polonii przyniosły efekt w postaci drugiego trafienia, a jego autorem był Dawid Fudali. Do końca meczu nie wydarzyło się już nic wartego odnotowania – Polonia przeważała, jednak kibice większej liczby goli już nie oglądali.

- Nie był to piękny mecz, ale na pewno cieszą nas trzy punkty. Teraz już skupiamy się na kolejnym spotkaniu, bo już w środę 27 maja gramy z Dolpaszem Skokowa. Mecz zostanie rozegrany w Brzezinie (gmina Miękinia) już 27. Maja (środa) o godz. 18. Zapraszamy wszystkich kibiców – zachęca Robert Kozak z zarządu klubu.