Cenne trzy punkty średzkich piłkarzy

Polonia Środa Śląska 1:0 (0:0) Burza Chwalibożyce fot.: Marta Kulas

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W 33 kolejce wrocławskiej okręgówki Polonia Środa Śląska pokonała 1:0 (0:0) Burze Chwalibożyce. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 59 minucie Marcin Antosiewicz.

- To był mecz za przysłowiowe sześć punktów. Spotkały się zespoły ze środka tabeli, którym zwycięstwo w tym spotkaniu zapewniało już spokojny ligowy byt. Stawka meczu była wysoka i sparaliżowała obie drużyny - komentuje Robert Kozak z zarządu średzkiego klubu. Mecz nie był porywającym widowiskiem, obie ekipy popełniały błędy, a gra była nerwowa i szarpana.

W pierwszej połowie optyczną przewagę posiadali średzianie, jednak to goście mieli najlepszą okazją do zdobycia gola. Po stracie piłki na środku boiska przez sredzian akcję zakończoną strzałem przeprowadzili zawodnicy Burzy i tyko dobra interwencja Łukasza Springa uratowała Polonię przed stratą bramki. W odpowiedzi groźną akcję pod drugą bramką przeprowadził Radosław Juchno, który znalazł się w polu karnym Burzy, ale nie udało mu się zakończyć akcji celnym strzałem.

Decydujący moment tego spotkania to koniec pierwszego kwadransa drugiej połowy. W 59 minucie na akcję lewą stroną boiska zdecydował się Marcin Antosiewicz, wpadł z piłką w pole karne gości i mocnym strzałem pod poprzeczkę zdobył bramkę dającą gospodarzom prowadzenie. Jednobramkową zaliczkę Polonia dowiozła do ostatniego gwizdka arbitra, zainkasowała cenne trzy punkty i awansowała na szóste miejsce w tabeli, zapewniając sobie spokojne utrzymanie w okręgówce.

W najbliższy weekend rozgrywki ligi okręgowej dobiegną końca. Ligowe zmagania Polonia zakończy w Kondratowicach z Czarnymi. Mecz odbędzie się w sobotę o godz. 17.