Został wicemistrzem kraju, teraz trenuje na mistrzostwa Europy

Bartosz Kuriata na ostatnich zawodach pobił swój rekord życiowy i zajął drugie miejsce w swojej kate fot.: mat. prasowe

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Bartosz Kuriata ze Środy Śląskiej wzniósł nad siebie 150 kilogramów i zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych.

Zawody odbyły się w połowie czerwca w Wiśle i były zwieńczeniem kilkudniowego obozu przygotowawczego kadry Polski. Kuriata w kategorii do 59 kilogramów zajął drugą pozycję, ulegając tylko klubowemu koledze Mariuszowi Tomczykowi z Bielawy. Obaj sportowcy na co dzień reprezentują klub Start Wrocław. - Mariusz to wielokrotny mistrz Polski. Podniósł 165 kg i zasłużenie zwyciężył. Ja jestem zadowolony ze swojego wyniku, tym bardziej że jest to mój nowy rekord życiowy - mówił po zawodach wicemistrz kraju ze Środy Śląskiej.

Do tegorocznych zawodów zgłosiło się prawie 130 osób z dwudziestu klubów z całego kraju. Wśród uczestników pojawili się między innymi medaliści paraolimpiad, mistrzostw świata czy Europy. Głównym celem zawodów był sprawdzian formy reprezentantów Polski przed najważniejszymi zawodami na Starym Kontynencie.

- Po starcie w Wiśle rozpocząłem już przygotowania do mistrzostw Europy, które jesienią rozpoczną się w Budapeszcie na Węgrzech. Zrobię wszystko, aby jak najlepiej zaprezentować Polskę na zawodach międzynarodowych i odnieść sukces - komentuje 28-latek. Kuriata ma na swoim koncie mnóstwo medali na arenie krajowej i międzynarodowej. Za swój największy sukces uważa udział w marcowych zawodach Pucharu Świata w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jest też drużynowym mistrzem Polski z 2014 roku w barwach Startu Wrocław.