Po trzech remisach w końcu zwycięstwa. Polonia bez porażki w tym sezonie

W meczu z KS Łoziną średzianie do końcowych minut musieli drżeć o wynik. Rywale kontaktowego gola strzelili tuż przed końcem meczu i z impetem ruszyli na bramkę Polonii w poszukiwaniu trafienia dającego remis. Ostatecznie gospodarze utrzymali korzystny wynik i zdobyli kolejne trzy punkty fot.: Polonia Środa Śląska

Polonia Środa Śląska jako jedna z dwóch drużyn we wrocławskiej klasie okręgowej jeszcze nie przegrała. Podopieczni Pawła Strożka wygrali też w rozgrywkach Pucharu Polski.

Średzianie sezon rozpoczęli od trzech remisów, we wrześniu dołożyli trzy zwycięstwa, w tym jedno w Pucharze Polski. Na pierwszą victorię w sezonie 2015/2016 Polonia czekała do czwartej ligowej kolejki. Na własnym boisku pokonała 2:1 (1:0) Sokół Marcinkowice, a zwycięskiego gola w ostatniej minucie pojedynku zdobył rezerwowy Gabriel Wiktorowski. Gracze trenera Strożka od 30. minuty prowadzili po ładnej bramce Jakuba Szatana, a rywale wyrównującego gola zdobyli na kwadrans przed końcem. Mecz oscylował w sporo fauli, a arbiter pokazał aż osiem żółtych i dwie czerwone kartki – po jednej dla każdej ze stron. W obozie miejscowych w 87. minucie ukarany został Bartosz Skóra, wśród gości z boiska w doliczonym czasie gry wyrzucony został Bartosz Paluch.

W drugiej wrześniowej potyczce, jeśli chodzi o mecze w klasie okręgowej, Polonia na własnym boisku rozprawiła się z KS Łoziną, wygrywając również 2:1 (0:0). W pierwszej połowie z murawy wiało nudą, a gole kibice zobaczyli dopiero po zmianie stron. W 55. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na prowadzenie swój zespół wyprowadził Marcin Kulas, a w 85. minucie rezultat podwyższył Radosław Juchno. Wcześniej dwukrotnie świetnie interweniował Karol Janusz, który uchronił średzian przed stratą gola. Ekipę z Łoziny stać było na honorową bramkę. W 88. minucie między słupki trafił Marcin Mróz.
Po pięciu kolejkach Polonia z dziewięcioma oczkami zajmuje piąte miejsce ze stratą dwóch oczek do lidera z Wołowa.

Między dwoma meczami ligowymi średzianie rozegrali też mecz w ramach 1/32 Pucharu Polski na szczeblu OZPN Wrocław. Polonia na wyjeździe zmierzyła się z "B" – klasową Błyskawicą Lenartowice. Do przerwy piłkarze Pawła Strożka niespodziewanie przegrywali 0:1, lecz po zmianie stron szybko odrobili straty i urządzili sobie strzelanie. Dwa razy do siatki trafił Krzysztof Rożek, a po razie Sylwester Kurek, Damian Januszek, Maciej Wenderski oraz Krystian Gawora. Wynik rywalizacji w 88. minucie po bramce z rzutu karnego ustalił jeden z graczy miejscowych.

Kolejnym rywalem Polonii w 1/16 Pucharu Polski OZPN Wrocław będzie MKP Wołów.