POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Trzy mecze, zero punktów. Zamiast walki o awans będzie gra o utrzymanie?

W pierwszej połowie meczu z liderem Polonia prezentowała się nieźle, jednak po straconym golu przed przerwą ze średzian zeszło powietrze. Efekt? Porażka 0:4 fot.: Marta Kulas

Po niezłym początku sezonu Polonia Środa Śląska znów cieniuje. Średzianie w ostatnich kolejkach ligowych nie zdobyli nawet punktu i znaleźli się w dole tabeli.

Po porażce z drużyną LKS Brożec 0:1, która była pierwszą w sezonie, nie było powodów do niepokoju.  Kolejne przegrane, w kiepskim stylu, dają jednak do myślenia. W pierwszym meczu rozegranym w październiku Polonia przegrała 0:3 z niżej notowanymi Czarnymi Jelcz-Laskowice, a tydzień później uległa 0:4 ekipie MKS Wołów, która jest liderem tabeli i zmierza po awans do IV ligi.
Dużym zaskoczeniem dla kibiców była przede wszystkim przegrana z ekipą z Jelcza-Laskowic. Średzianie zagrali słabo, a Czarni zasłużyli na zwycięstwo już po 45. minutach prowadząc 2:0. Po zmianie stron poloniści niby ruszyli do odrabiania strat, ale robili to bardzo niemrawo, a jedynego gola w tej połowie zdobyli Czarni. W końcówce meczu we własnym polu karnym faulował Kulas i gospodarze mieli jeszcze rzut karny, który zamienili na gola i ustalili wynik batalii.

Tydzień później gra średzian uległa nieco poprawie i w pierwszej połowie mogła się podobać, jednak mecz trwa 90. minut, a w jego drugiej części Poloniści znów grali bardzo przeciętnie, co wykorzystali rywale.
W pierwszych trzech kwadransach więcej z gry mieli gospodarze i można rzec, że to oni prowadzili grę, jednak nadarzających się okazji na gola wykorzystać nie potrafili. Do siatki trafili za to piłkarze z Wołowa tuz przed zejściem do szatni i ze średzian uszło powietrze. W efekcie goście po zmianie stron poszli za ciosem, zdobyli trzy gole i wyjechali ze Środy Śląskiej z kompletem oczek.

Po trzech porażkach z rzędu Polonia w klasie okręgowej zajmuje 12 miejsce w stawce 16 drużyn, a nad piętnastym zespołem ma ledwie dwa oczka przewagi. 18 października Polonię czeka kolejna ciężka batalia – rywalem będzie piąta Widawa Bierutów.