POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Kolejna porażka średzkich szczypiornistów

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W drugim meczu III ligi piłki ręcznej mężczyzn, KS Środa Śląska zdecydowanie przegrała z ekipą BT „Krokus” Bystrzyca Kłodzka. Tym razem średzianie ulegli 17:42.

Niedzielny mecz rozpoczął się... od spóźnienia gości. Z powodu objazdu, zawodnicy z Bystrzycy Kłodzkiej dotarli na halę sportową dopiero o godz. 12. Po krótkiej rozgrzewce usłyszeliśmy pierwszy gwizdek, a spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy. Później do głosu doszli już jednak goście. Po dwudziestu minutach szczypiorniści Krokusa prowadzili czterema golami, a do szatni schodzili przy wyniku 22:10.

Po zmianie stron bystrzyczanie zmienili styl obrony, co jeszzce bardziej utrudniło grę miejscowym. W efekcie gospodarze w drugich trzydziestu minutach rzucili ledwie siedem goli (z czego sześć w ostatnim fragmencie meczu) i ulegli przyjezdnym aż 17:42. Pomimo wysokiej porażki na lidera drużyny wyrasta Michał Plesiak, który zdobył dziesięć bramek. Pozostali zawodnicy z pola solidarnie zdobyli po jednym trafieniu.

KS Środa Śląska: Konrad Groszek (bramkarz) - Piotr Kruk (1 bramka), Piotr Berezowski (1), Kacper Skowroński (1), Michał Plesiak (10), Artur Demczuk (1), Grzegorz Domański (1), Dominik Domański (1), Bartosz Staśko (1).