Maciej Pluta zwycięzcą Mistrzostw Brzegu Dolnego w szachach szybkich

Zwycięzcy kategorii Open fot.: MKS Rokita Brzeg Dolny

W sobotę 12 grudnia w sali Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury rozegrany został trzeci turniej szachowy o Mistrzostwo Brzegu Dolnego w szachach szybkich.

Turniej zorganizowała sekcja szachowa MKS Rokita. Wzięli w nim udział zawodnicy z Brzegu Dolnego, Wołowa i Środy Śląskiej.

W kategorii OPEN zwyciężył Maciej Pluta ze Środy Śląskiej z dorobkiem 5,5 punktu. Drugie miejsce zajął Edmund Pluta (5 punktów), trzecie Paweł Czarny (4,5 punktu). Najlepszym juniorem do lat 16 został Maciej Kurtycz.

W drugim turnieju, w kategorii juniorów do lat 12 granym równolegle zwyciężył Bartosz Kuska (z dorobkiem 6,5 punktów),  drugi był  Kacper Szpyra 6,5pkt (przegrał punktacją pomocniczą), trzeci  Krzysztof Radecki.

Najlepszym smerfem okazał się Jędrzej Kędroń (3,5 punktu), drugi był Marcel Muszyński, trzecia Amelia Tlatlik.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe Puchary, juniorzy medale, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i upominki.