Sobota na sportowo - Miękinia Cup 2016

Miękinia Cup 2016 fot.: EM

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

II edycja turnieju o puchar wójta gminy Miękinia już za nami! Jak było? Wspaniały doping trenerów i pasja z jaką grali chłopcy to najlepszy obraz wczorajszego dnia.

5 marca w hali widowiskowo-sportowej został rozegrany turniej piłki nożnej halowej rocznika 2004 i młodszych pod nazwą: „ORLIKI GMINA MIĘKINIA CUP 2016”, którego organizatorami byli wójt Jan Marian Grzegorczyn oraz klub Orlik Gmina Miękinia. W tym roku na sali zgromadziło się siedem drużyn: Polonia Środa Śląska, AP Brzeg Dolny, STS Sokół Smolec, KS Sporting Wrocław, MKP Wolów oraz Orliki Gmina Miękinia I i II.

Chłopcy podczas gry dali z siebie wszystko. W każdym z nich był ogromny zapał i radość ze strzelonej bramki. Trenerzy już od najmłodszych lat uczą młodych piłkarzy szacunku do przeciwnika. Po każdym zakończonym meczu, drużyny dziękowały sobie za grę fair play, przybijając piątki.

Przy pełnych trybunach zasiadał koordynator DolZPN, który wybrał najlepszego zawodnika turnieju, a został nim Marceli Józefowicz z drużyny AP Brzeg Dolny. Z kolei najlepszym bramkarzem okazał się Piotr Wowczyk z drużyny Polonia Środa Śląska.

Pierwsze miejsce zajęli chłopcy z AP Brzeg Dolny. Drugie miejsce na podium przypadło Polonii Środa Śląska zaś trzecie KS Sporting Wrocław.