Super Bieg w Miękini za nami

Super Bieg Miękinia fot.: bikemaraton.com.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W zawodach inaugurujących Runner' s World Super Bieg wzięło udział blisko 350 zawodników. Bieg był jedną z części Aktywnego Weekendu w Miękini.

Zawodnicy chwalili trasę biegu nie tylko za piękne widoki. Wielu z nich cieszyło się, że odbył się on na jednej pętli, bez powtarzania tych samych okrażeń. Trasa obu biegów została poprowadzona z dala od dużych miejscowości i biegła przez malownicze, zalesione tereny gminy. Półmaraton wystartował punktualnie o godz. 11:00, a "dziesiątka" dokładnie dziesięć minut później. Tuż przed startem rozgrzewkę dla uczestników biegu przygotowała i przeprowadziła Justyna Uran z Be Fit Środa Śląska.

Najszybszym zawodnikiem półmaratonu okazał się Maciej Chmura, ktory linię mety przekroczył z czasem 1:17:45. Jako drugi na mecie był Sebastain Grodecki, a trzeci był Arkadiusz Szlendak. Najszybszą zawodniczką została Marzena Morawska z czasem 1:33:31, kolejna była Anna Hotała, a trzecia Anna Figarska.

Na dystansie 10 km pierwsze miejsce zajął Jacek Sobas z czasem 32:34. Drugi na mecie był Tomaszem Sobczykiem a trzeci Sławomir Pieczurowski. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Danuta Piskorowskaz czasem 39:19, drugie Natalia Bihun, a trzecia była Paulina Szarzyńska.

Każdy z zadowników otrzymał pamiątkową techniczną koszulkę, a na wszystkich czekały na mecie medale. W biurze zawodów można było bezpłatnie wydrukować imienny dyplom z wynikiem i czasem biegu, a załoga przychodni Fizjo - Medic z Miękini oferowała bezpłatne masaże. Po biegu na każdego czekał poczęstunek: woda, izotoniki, ciepła herbata, ciastka i owoce, a kilka namiotów dalej - ciepły regeneracyjny posiłek. Nagrody zwycięzcom wręczyli: wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn i Marek Dudziński - redaktor naczelny polskiej edycji magazynu Runner's World.

Tego dnia rywalizowali nie tylko dorośli ale i dzieci w kategoriach wiekowych i klasyfikacji drużynowej. Na trasie przygotowanej dla dzieci odbyły się biegi przełajowe.