Mistrzostwo Polski dla gimnazjalistów z Miękini

Zwycięzcy mistrzostw fot.: gmina Miekinia

Uczniowie z gimnazjum w Miękini, wzięli udział w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych Warmia Mazury 2016. Mistrzostwa odbyły się w Ostródzie.

Drużyna pingpongistów w składzie: Jakub Witkowski, Norbert Wojtyła i Maksymilian Waśniewski z gimnazjum w Miękini, reprezentowała w olimpiadzie Dolny Śląsk i odniosła wielki sukces. Uczniowie zdobyli Drużynowe Mistrzostwo Polski w kategorii kadetów. Po ciężkich bojach wygrali wszystkie mecze drużynowe, a w finale zwyciężyli 3:2 z drużyną SKTS HALS Warszawa. Trenerem złotej drużyny jest absolwent gimnazjum w Miękini, Piotr Chodorski.

W turnieju indywidualnym duży sukces odniósł też Jakub Witkowski, który zdobył cztery medale: brązowy, srebrny i dwa złote, każdy z innej kategorii. W mistrzostwach dobry wystep miał też Norbert Wojtyła, który zajął 5 miejsce.

W Olimpiadzie startowała jeszcze druga drużyna ze szkoły w Miękini w składzie: Tomasz Witkowski, Dominik Kot i Adam Goleński. Gimnazjaliści uplasowali się na 17 miejscu w Polsce. - Dzięki znakomitemu występowi naszej miękińskiej młodzieży Dolny Śląsk zajął 1 miejsce wśród województw. Natomiast w klasyfikacji klubów zwyciężył UKS MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie, a LKS Odrę Głoskę sklasyfikowano na 3 miejscu - podsumował trener uczniów.