Sukces średzkich lekkoatletów

Zawody lekkoatletyczne fot.: Gimnazjum w Środzie Śląskiej

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

19 maja na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, odbył się Finał Strefy Wrocławskiej Indywidualnych Mistrzostw Uczniów Gimnazjów.

Zawody były eliminacjami przed finałem dolnośląskim, który odbędzie się 2 czerwca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. - Nasi lekkoatleci pokazali się z bardzo dobrej strony. Uczeń klasy trzeciej gimnazjum Szymon Woźniak uzyskując świetny wynik 38,72 sek. czym ustanowił nowy rekord szkoły, wygrał bieg na 300m - cieszy się dyrektor, Włodzimierz Papacz. W tym samym finale, 3 miejsce zajął Szymon Prusek z wynikiem 39,34 sek. na 300m.

Uczeń z gimnazjum w Malczycach - Paweł Bugajski w biegu na 100 m uzyskał czas 11,61 sek. co zapewniło mu zwycięstwo i awans do finałów dolnośląskich.

Kobieca reprezentacja w Sztafecie Szwedzkiej na dystansie 100m+200m+300m+400m ze średzkiego gimnazjum zajęła 3 miejsce, a Sztafeta Szwedzka chłopców zdobyła miejsce 2. Dzięki tym wygranym obie sztafety zakwalifikowały się do finałów.

Awans do finałów uzyskali:

Hubert Kamiński V miejsce – skok w dal (5,44 m)

Sandra Kostrzycka VI miejsce – bieg na 100m (14,18 sek.)

Blisko awansu była też trójka pozostałych reprezentantów gimnazjum w indywidualnych konkurencjach. Kacper Świtek w konkursie pchnięcia kulą zajął VII miejsce, Sandra Tomankiewicz w biegu na 300 m zajęła IX miejsce z czasem 48,50 sek., a Aleksander Łuczycki w biegu na 100m zajął miejsce X uzyskując rezultat 12,55 sek.

Reprezentacja chłopców z gimnazjum w Środzie Śląskiej w klasyfikacji drużynowej pomimo mniejszej liczby wystawionych zawodników zajęła wysokie VIII miejsce.