POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Dwa podpalenia w ciągu jednego dnia

Zdjęcie ilustracyjne fot.: anbo

W niedzielę 14 sierpnia Państwowa Straż Pożarna w Środzie Śląskiej odnotowała dwa pożary samochodów w Krynicznie i Brodnie.

Pierwszy pożar był około godz. 3:20 w miejscowości Kryniczno, gdzie płonął Volkswagen Passat. – Gdy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia właściciel samodzielnie próbował ugasić pożar przy pomocy węża ogrodowego. W wyniku pożaru uszkodzeniu uległ środek i tył pojazdu. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie – informuje Dariusz Domaradzki z Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej. Straty oszacowano na 5 tysięcy złotych. W akcji uczestniczyły dwie jednostki ratowniczo-gaśnicze ze Środy Śląskiej.

Około godz. 5:30 strażacy dostali kolejne wezwanie w sprawie porażu samochodu. Tym razem w Brodnie płonął samochód osobowy marki Alfa Romeo stojący na prywatnej posesji. – Podobnie jak wcześniejszy właściciel i ten próbował samodzielnie ugasić pożar. Tutaj również prawdopodobną przyczyną było podpalenie – mówi Dariusz Domaradzki. Zniszczeniu uległ przód i tył pojazdu. Straty oszacowano na 10 tys. złotych. W akcji uczestniczyli strażacy z jednostki ze Środy Śląskiej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Brodnie.

em24.pl

REKLAMA