Biegł dla zabawy. Na 2 tys. zawodników na metę dobiegł czternasty

Uczestnicy biegu w Poznaniu fot.: archiwum prywatne

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W niedzielę 18 września na terenie Poznańskiej Malty 4.500 uczestników stanęło do walki z trzema dystansami Men Expert Survival Race, wśród nich 3 panów z Team Atletica.

Men Expert Survival Race to bieg z przeszkodami na jednym z trzech dystansów: 3, 6 i 12 km. Wyścig organizowany jest od kilku już lat w różnych miejscach Polski. W maju uczestnicy biegli we Wrocławiu, w minioną niedzielę w Poznaniu. Na starcie stanęło tam 4.5 tysiąca zawodników, wśród nich reprezentanci siłowni Atletica ze Środy Śląskiej.

W ostatnim biegu (Wrocław, maj 2016), w którym średzka ekipa wzięła udział, na dystansie 6 kilometrów trener grupy - Andrzej Dobryń - zajął dwunaste miejsce na 2034 startujących, natomiast jako zespół panowie wywalczyli wysoką piątą lokatę. Plan był taki, aby zawalczyć w Poznaniu o pierwszą trójkę, ale z powodu kontuzji porzucili nadzieje na podium i biegli już tylko dla zabawy. Ciężko to jednak uznać zabawą, ponieważ na 2 tys. zawodników Dobryń uzyskał czternasty czas -  sześciokilometrową trasę z wymagającymi przeszkodami pokonał w niespełna 49 minut, zwycięzcy zajęło to nieco ponad 30 minut.

- Jeszcze tydzień przed startem miałem wątpliwości, czy dam radę. Mocno bolała mnie noga. Adrenalina jednak robi swoje. Było ciężko, trasa była trudniejsza od tej we Wrocławiu. Brodziliśmy w błocie, dodano nowe, wymagające przeszkody. Od samego początku biegłem na czas, inni głównie po to, aby tylko dobrnąć do mety. W takich chwilach, kiedy krzyczysz, że "robisz czas", ludzie Cię przepuszczają. Niektórzy tylko z niedowierzaniem patrzą - smieje się Andrzej Dobryń, który przyznaje, że w kolejnym sezonie znów zawalczy z zespołem o najwyższe miejsca na podium.

Podczas biegu w Poznaniu na starcie stanęli także Paweł Świder, który zdobył 617. miejsce w biegu na 6 km oraz Darek Bartoszewski, który tego dnia pokonał dystans 12 km. Na mecie był 115. na 1121 uczestników.