Kolejny sukces średzkich karateków. Do domu wrócili z 23 medalami

Młodzi mistrzowie karate fot.: anbo

Ten weekend należał do bardzo udanych dla młodych podopiecznych senseia Bogusława Boczniewicza. Karatecy wzięli udział w dwóch turniejach.

24 września w Ścinawie i Prochowicach odbyły się turnieje: VII Turniej Karate Ścinawa Cup 2016, którego organizatorem był ścinawski klub Karate Goju Ryu Shuseikan Poland. - Głównymi celami tych zawodów było wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach, promocja współzawodnictwa sportowego w środowisku dzieci i młodzieży, przełamanie barier wiekowych i środowiskowych oraz popularyzacja ducha i idei karate - opowiada o turnieju sensei Bogusław Boczniewicz.

23 medale dla średzkich zawodników

W turnieju wzięło udział około 150 zawodników z 11 klubów. Aż 23 medale w tym 5 złotych, 7 srebrnych i 11 brązowych, przywieźli do domu karatecy ze Środy Śląskiej. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych, w konkurencji kihon zajęły: Milena Żurek oraz Maria Kułakowska. Drugie miejsce w kihonie wywalczył Daniel Mańkowski.

W konkurencji kata srebrne medale zdobyli: Patryk Dul w młodzikach oraz Ziemowit Stępniak natomiast brąz wywaliczyli Michał Dziedzicki i Patryk Dul. Kolejne medale zdobyli w roczniku 2004: Bartosz Zamaro, Dominik Solski, Daniel Mańkowski i Maria Kułakowska.

Zawodnicy senseia Bogusława Boczniewicza wystartowali również w Ogólnopolskim Turnieju Karate Dzieci i Młodzieży w karate WKF w Prochowicach. - Został on zorganizowany przez klub Tora Legnica pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Prochowice. W zawodach startowało około 120 zawodników z 9 klubów - opowiada trener.

Złote medale w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli: Tomasz Gawlak, Michał Dziedzicki w młodzikach oraz drużyna: Michał Dziedzicki, Patryk Dul i Jakub Szybiak. Srebro przypadło Milenie Żurek, Bartoszowi Zamaro, Cyprianowi Mikulskiemu oraz drużynie: B. Zamaro, A.Dul i D. Mańkowski.

Brąz wywalczyli: Dominik Solski, Adam Dul i Dziedzicki Michał oraz drużyna M. Obłoński, D. Solski i Z. Stępniak. - Turnieje stały na wysokim poziomie sportowym. Zgromadziły sporą widownię, która z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem oglądała rywalizację zawodników, gorąco ich dopingując - podsumował zawody Bogusław Boczniewicz.