Średzianin Mistrzem Polski w karate

Mistrzostwa Polski w Karate fot.: Bogusław Boczniewicz

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W miniony weekend w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Polski Karate WKF Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców. Jednym z mistrzów został Bartłomiej Babiński.

W mistrzostwach wzięło udział 350 zawodników z 48 klubów z całej Polski. Wśród nich byli też przedstawiciele naszego powiatu. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza Damian Luciński, Bartłomiej Babiński oraz Bartosz Bajorek z ogromnym sukcesem zaprezentowali Środę Śląską.

Mistrzem Polski Juniorów w kata drużynowym został Bartłomiej Babiński. - Świetnie zaprezentowali się w mistrzostwach zawodnicy WKSA Budokan Wrocław, którzy zajęli 3 miejsce klasyfikacji medalowej. Sukcesy Bartka osiągane w tym roku przełożyły się na jego znakomitą drugą pozycję w rankingu Polskiego Związku Karate w kategorii junior młodszy - dodaje sensei Bogusław Boczniewicz.