Sukces średzkich karateków na zawodach w Legnicy. Wrócili z 12 medalami

Zawody w Legnicy fot.: Bogusław Boczniewicz

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

29 października odbyły się XXVI Mistrzostwa Ziemi Legnickiej w Karate WKF. Średzcy podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza wrócili z dwoma złotymi medalami.

Zawody zostały zorganizowane pod patronatem prezydenta Legnicy przez Klub Karate Shotokan „TORA” Legnica. W Mistrzostwach wystartowało ponad 200 zawodników z 19 klubów. - Zawody miały rangę regionalną i zostały przeprowadzone według przepisów WKF-karate olimpijskie. Świetnie zaprezentowali się w nich średzcy karatecy - wyjaśnia Bogusław Boczniewicz.

Zdobyli dwa złote medale, a była szansa na sześć

Podopieczni senseia zdobyli aż 12 medali. W tym 2 złote, 3 srebrne oraz 7 brązowych. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych, zajęli Maria Kułakowska oraz drużyna w składzie Michał Dziedzicki, Patryk Dul i Jakub Szybiak.

Drugie miejsca wywalczyli Emilia Wysocka, Jakub Szybiak i Milena Żurek. Trzecie miejsce przypadło: Szymonowi Tułakowi, Danielowi Mańkowskiemu, Michałowi Dziedzickiemu. Trzecie miejsce zajęły również dziewczęta w składzie: Miliena Żurek, Maria Kułakowska i Emilia Wysocka. Dwa brązowe medale wywalczył także Bartłomiej Babiński w kategorii kadetów oraz juniorów.

- Dorobek naszych karateków mógł być bardziej okazały. Bartek Babiński, Daniel Mańkowski, Szymon Tułak oraz drużyna dziewcząt przegrali swoje półfinałowe pojedynki po 3:2. Ich zwycięzcy wygrali swoje walki finałowe po 5:0.Troszkę szkoda bo mogliśmy mieć zamiast dwóch, sześć złotych medali - dodaje trener.