Mamy mistrza! Bartłomiej Babiński Mistrzem Polski w karate

Zawody w Pleszewie fot.: Bogusław Boczniewicz

Sensei Bogusław Boczniewicz i jego podopieczni zapewniają nam silne emocje sportowe. W sobotę z Pleszewa wrócili z tytułem mistrzowskim.

5 listopada w Pleszewie odbyły się Mistrzostwa Polski Karate Shotokan, w którym uczestniczyło blisko 300 zawodników w tym reprezentanci powiatu średzkiego. Organizatorem zawodów był Pleszewski Klub Karate, który wsparł Urząd Miasta i Gminy Pleszew oraz tamtejsze starostwo powiatowe. - Oficjalnego otwarcia dokonał wiceburmistrz Andrzej Jędruszek, wicestarosta Eugeniusz Małecki oraz prezes Polskiego Związku Karate Wacław Antoniak. Mistrzostwa odbyły się według tradycyjnych przepisów karate Shotokan - relacjonuje wydarzenie sensei Bogusław Boczniewicz.

Tegorocznym Mistrzem Polski w kata drużynowym został Bartłomiej Babiński, który wystartował razem z Damianem Lucińskim oraz Bartoszem Bajorkiem. Jest to kolejny sukces średzianina. Przypomnijmy, że w październiku w zawodach w Białymstoku Bartłomiej zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów, również w kata drużynowym. - Drugie miejsce w klasyfikacji medalowej na zawodach w Pleszewie zajął WKSA BUDOKAN WROCŁAW zdobywając 9 medali: 3 złote 2 srebrne i 4 brązowe - dodaje Bogusław Boczniewicz.