Miękińscy karatecy zdobyli 6 medali na wrocławskich zawodach

Młodzi karatecy z Miękini fot.: GM

11 grudnia w hali sportowej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbył się 15. Międzyszkolny Turniej Karate Budokan Cup.

Organizatorem był Wrocławski Klub Sportów Azjatyckich Budokan Wrocław. W zawodach wzięło udział około 250 zawodników z 40 szkół z terenu Dolnego Śląska. Nie zabrakło również reprezentantów Szkoły Podstawowej w Miękini. - Podopieczni trenera Macieja Jędruszki przywieźli z zawodów aż 6 medali w tym 2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe - informują pracownicy gminy Miękinia.

Lena Lenart oraz Lena Łyszkiewicz okazały się najlepszymi zawodniczkami karate w swojej kategorii wiekowej i stanęły na najwyższym stopniu podium, zdobywając złote medale. Przemysław Waszczuk zdobył srebrny medal, a brąz wywalczyli: Anna Wolańska, Patryk Mańka i Jakub Perłak