POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Kapela Kostomłocianie rozpoczęła rywalizację w zimowej edycji Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław

Kostomłocianie podczas 45-lecia w Zabłociu fot.: Echo Średzkie

Po raz kolejny na antenie Radia Wrocław rozpoczęła się rywalizacja dolnośląskich zespołów w ramach Listy Przebojów Ludowych. O nagranie płyty walczy zespół Kostomłocianie z Kostomłotów.

Kapela Ludowa Kostomłocianie niedawno obchodziła 45-lecie swojego istnienia. Zespół powstał w 1975 roku przy nowo otwieranym ośrodku kultury w Kostomłotach.

W kwietniu 2020 roku wydana została pierwsza profesjonalna płyta zespołu. Nosi ona tytuł „Folkowo dla mieszkańców. 45 lat kapeli Kostomłocianie” i została wydana w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie „Nasze Piotrowice”, a finansowanego z dotacji LGD Szlakiem Granitu. Płyta została wydana nakładem 500 szt. 

Teraz kapela stanęła przed szansą na nagranie drugiego krążka. Kostomłocianie przystąpili do rywalizacji w ramach Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław. Nagrodą w programie jest nagranie płyty w studiu wrocławskiego radia.

Jak pomóc zespołowi w realizacji celu? Głosując, wysyłając sms o treści RW KAPELA KOSTOMŁOCIANIE na numer 72280 (koszt 2,46 zł z VAT). W każdą niedzielę w godzinach od 7.00 do 11.00 głos można oddać telefonicznie dzwoniąc na numer 71 339 90 60

Rywalizacja potrwa do 27 marca 2022 roku.

echo

REKLAMA