POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Sztab przy Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej zagrał dla WOŚP. Znamy wstępny wynik

Finał WOŚP w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej fot.: Echo Średzkie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Wydarzenia związane z 32. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej rozpoczęły się już w środę, a najwięcej działo się w sobotę.  

Warsztaty latino solo z Zakręconą Szkołą Tańca i zumba z Izą Kuczą, to był taneczny przedsmak atrakcji, które przygotowano na weekend z WOŚP. Sporo działo się właśnie w sobotę. W Sali widowiskowej pokaz taneczny zaprezentowała Szkoła Artystyczna Artia, na hali sportowej rozegrano turniej piłki nożnej pod patronatem prezesa DolZPN Andrzeja Padewskiego, a spod centrum wyruszyły klasyczne samochody w ramach Terenowej Gry Samochodowej. Pasjonaci jednośladów wzięli udział w rajdzie rowerowym z Klubem Turystyki Wszelakiej.

Zanim rozpoczęły się atrakcje muzyczne odbył się marsz nordic walking z grupą Średzkich Wędrownczek. Na scenie Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej zagrali Happening, Music Booth, Minęło Band, 4HEADS, Terapia z Wrocławia i Wyspa z Legnicy. Jak zawsze ważnym elementem finału były licytacje, które poprowadził wicestarosta średzki Sebastian Burdzy. W tym roku licytowano m.in. koszulki z autografami Roberta Lewandowskiego czy Piotra Zielińskiego, vouchery na usługi, zestawy książek czy grawerowaną kostkę na alei WOŚP.

Sprawdź galerię zdjęć: Sztab przy Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej zagrał dla WOŚP [Zdjęcia]

Zainteresowaniem cieszyły się kiermasz książek oraz ciast i warsztaty plastyczne dla dzieci. W Kawiarence CeKA mogliście znaleźć pyszne domowe chleby, bigos, krokiety z barszczem czy zupę pomidorową.

W niedzielę 28 stycznia na ulicach Środy Śląskiej kwestowali wolontariusze sztabu 7186 z 2. Średzkiego Szczepu Harcerskiego „Cztery Strony Świata”. W centrum kultury na najmłodszych czekało dmuchane wesołe miasteczko. Odwiedzając Muzeum Regionalne trafiliście na loterię fantową i kuratorskie oprowadzanie po muzeum. W niedzielę po raz ostatni mieliście możliwość obejrzenia musicalu Więzienne Tango w wykonaniu Średzkiej Sceny Musicalowej. Tradycyjnie wydarzenie zakończyło się światełkiem do nieba.

Kończąc niedzielę podano wstępną kwotę, jaką udało się uzbierać. – Dzięki zaangażowaniu naprawdę wielu osób, firm i instytucji nasi Harcerze zgromadzili ponad 70 tys. złotych! Jeszcze wpływają środki na eSkarbonkę, więc to nie jest ostateczny wynik. Do tego złote pierścionki, 23 euro i drobniaki z różnych krajów. Dziś już krótko: Dziękujemy!! – czytamy na profilu Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej, który podaje kwotę 71 219,54 zł.

echo

REKLAMA


REKLAMA