POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Protest przeciwników farm wiatrowych odrzucony

Wiatraki fot.: sxc.hu

Samorządowe Kolegium Odwoławcze we Wrocławiu po rozpatrzeniu wniosku Krzysztofa Kołtoniaka o stwierdzenie nieważności decyzji Wójta Gminy Udanin z dnia 30 listopada 2009 r. odmówiło stwierdzenia nieważności decyzji wójta gminy Udanin.

Wójt gminy Udanin 30 listopada 2009 r. wydał decyzję ustalającą na rzecz EWG Udanin Sp. z o.o.z siedzibą w Legnicy środowiskowe uwarunkowania zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie zespołu 47 elektrowni wiatrowych o mocy od 1,5 do 3,0 MW, wraz z drogami dojazdowymi, placami manewrowymi i infrastrukturą elektroenergetyczną - w gminie Udanin.

SKO nie doszukało się wad proceduralnych w skarżonej decyzji i w związku z brakiem podstaw odrzuciło  wniosek protestujących.

Decyzja SKO poraz drugi potwierdza działania wójta zgodne z obowiązującymi przepisami prawa.

Decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego we Wrocławiu


Gmina Udanin

24

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Protest przeciwników farm wiatrowych odrzucony

  2012-03-22 20:11:59

  Gmina Udanin

  Samorządowe Kolegium Odwoławcze we Wrocławiu po rozpatrzeniu wniosku Krzysztofa Kołtoniaka o stwierdzenie nieważności decyzji Wójta Gminy Udanin z dnia 30 listopada 2009 r. odmówiło stwierdzenia nieważności decyzji wójta gminy Udanin.

 • 2012-03-24 20:29:08

  gość: ~@

  a jak tam opinia RDOŚ? 21 miażdżących dla analiz wpływu na ludzi i środowisko punktów dowodzi, że swoi opracowali dla siebie raporty o wpływie i ... no właśnie , co na to sttarostwo?

 • 2012-03-28 16:57:10

  gość: ~brak słów

  Czy Pani Wójt wie ,że upubliczniając decyzję SKO w takiej formie ŁAMIE PRZEPISY USTAWY O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH!!! Skandal, kto za to odpowiada?
  Ale czego można się spodziewać po tej "mądrej" inaczej gminie... Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych powinien zająć sie tą sprawą.

 • 2012-03-28 17:07:40

  gość: ~INFORMATOR

  INFO DLA PANI WÓJT:) strona GIODO:
  "Za nieprawidłowe przetwarzanie danych osobowych ponosić można – stosownie do przepisów o ochronie danych osobowych – odpowiedzialność zarówno administracyjną przed Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych, jak i karną przed organami powołanymi do ścigania przestępstw...".

 • 2012-03-29 09:55:18

  gość: ~Szeff

  Przykro mi patrzeć na tak niedinformowanych informatorów popleczników pisowskich strażników energii atomowej. Aż tak strasznie boli, że nie wychodzi ten pożal się boże protest przeciwko wiatrakom. Mam umowę z firmą wiatrową. Czy ja jestem innym człowiekiem niż Pan Kołtoniak czy inni, którzy tak strasznie obawiają się zielonej energii?!!Skoro ktoś protestuje i wymaga informacji publicznej to musi spodziewać się, że przestaje być anonimowy. Dane osobowe?????Skoro ktokolwiek jest stroną w postępowaniu publicznym i jest informowany w formie obwieszczenia przestaje być anonimowy. Przeciez Wy wszystko wiecie skąd u Ciebie informatorze taka niewiedza, albo ostatnie podrygi walki z wiatrakami!!!!!!

 • 2012-03-29 10:02:55

  gość: ~GIODO

  "Czy Pani Wójt wie ,że upubliczniając decyzję SKO w takiej formie ŁAMIE PRZEPISY USTAWY O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH!!! Skandal, kto za to odpowiada?
  Ale czego można się spodziewać po tej "mądrej" inaczej gminie... Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych powinien zająć sie tą sprawą."

  Skoro występujesz anonimowo to tobą tez powinien zająć się GIODO, albo inny lekarz najlepiej psychiatra. Mądry jest tylko ten kto ma rację, kto działa zgodnie z prawem a nie anonimowy pyskacz i pieniacz, który szuka sensacji.
  Zatem jeśli masz dowody, że ktokolwiek łamie prawo wystąp do odpowiednich instytucjii, ale wtedy podaj swoje imię i nazwisko.
  Pozdrawiam

 • 2012-03-29 10:39:17

  gość: ~refren

  oj poplecznicy pani Wójt... Prawda jest taka,ze trzęsiecie portkami. Sprawa jeszcze się nie skończyła. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wskazał wam wszystkie uchybienia.niech Pani Wójt pochwali się pismem na stronie gminy."oliwa zawsze wypływa..."

 • 2012-03-29 11:58:41

  gość: ~SFEN

  Nie rozumiem jacy poplecznicy? Z tej dyskusji wynika, że tylko przeciwnicy Pani Wójt mają rację. Ok. Ale dlaczego negujesz możliwość wypowiedzenia tych osób, którzy mają inne zdanie niż Ty-kimkolwiek jesteś i poplecznikiem nie wiem kogo aż strach pomyśleć!!!
  Według Twojej nomenklatury tlko twoja racja jest najważniejsza a ja się z tym nie zgadzam. Czy mogę się z Tobą nie zgadzać!!!?

 • 2012-03-29 12:26:38

  gość: ~WIIR

  SFEN można się zgadzać lub nie ale podstawowa zasada to czytać ze zrozumieniem.

 • 2012-03-29 12:51:45

  gość: ~SFEN

  Mnie się wydaje , że czytam ze zrozumieniem, natomiast nie zgadzam się z zachowaniem które Ty WIIR preferujesz. najpierw rzucasz jakieś odgrzewane kotlety, później oskarżasz, jeśli ktoś chce nawiązać z Tobą jakiś dialog merytoryczny wtedy go próbujesz anonimowo obrażać, Widzę przyjacielu pobłądziłeś- ale jak to gdzieś cytowałeś "poeta pamięta"
  Pozdrawiam

 • 2012-03-29 13:01:21

  gość: ~WIIR

  SFEN No właśnie wydaje ci się. :)
  Ale proszę jestem otwarty na merytoryczny dialog.
  również pozdrawiam.

 • 2012-03-29 13:11:54

  gość: ~SFEN

  Oki. Chciałbym zobaczyć te zarzuty RDOŚ-u wobec działań Wójta które widziałeś mimo tego, że Wójt ich nie upublicznił. Może jakiś link??? Czy wyzute z palca kłamstewka?

 • 2012-03-29 15:33:30

  gość: ~WIIR

  Prosisz i masz.
  Pismo RDOŚ znajdziesz na stronie :

  www.swudanin.dl.pl

  tylko czytaj uważnie. gdybyś czegoś nie zrozumiał, służę pomocą.
  UWAGA stronka długo się ładuje.

 • 2012-03-29 16:18:39

  gość: ~SFEN

  Widzę, że kolega z uważnym czytaniem bardzo na bakier!! Jak Wójt ma się odnieść do czegoś czego nie otrzymał. :) patrz otrzymują:???

  Oprócz kilku spraw, które nie maja istotnego wpływu na środowisko nie doczytałem żadnych faktów, które miałyby wpływ na zmianę decyzji wójta??!!!

 • 2012-03-29 16:47:09

  gość: ~WIIR

  SFEN A jednak masz poważne problemy ze zrozumieniem tekstu czytanego.
  Nie wiem czy zrozumiesz co za chwilę napiszę, więc się skup.
  Raport o oddziaływaniu planowanej inwestycji na środowisko pełni w postępowaniu w sprawie ustalenia środowiskowych uwarunkowań inwestycji BARDZO WAŻNĄ ROLĘ.
  A to ze względu na to, że stanowi on podstawowy dokument na którym opiera się organ wydając decyzję rozstrzygającą co do istoty sprawy. Poczytaj trochę orzeczenia sądów, a wtedy może będziesz wstanie wysilić się ( jak napisałeś) "merytoryczny dialog".
  A i poproś Panią Wójt to zrobi Ci ksero, ksera pisma od Pana Starosty.
  pozdrawiam

 • 2012-03-29 18:43:32

  gość: ~SFEN

  WIIR jeśli potrzebujesz czegoś na uspokojenie to polecam herbatkę melisę. Jeśli potrzebujesz skupienia to zapraszam na drogę krzyżową. Przyda Ci się w Twoim chorym z emocji "wiatrowym" umyśle przewietrzenia .
  Jeśli potrzebujesz ksero z ksera od Pani Wójt to sobie poproś mi jest to nie potrzebne. Jeśli uważasz zatem, że ten raport pełni bardzo ważną rolę w postępowaniu to dlaczego SKO odrzuciło "Twój"," Wasz" protest zarówno dla jednej farmy jak i drugiej ??

  Wysil się do bardziej merytorycznych argumentów niż tylko orzeczenia sądów, które nigdy nie są wykładnią prawa wprost. Ale tego twój umysł nie przyswaja więc do lektury.
  Pozdrawiam

 • 2012-03-29 18:43:01

  gość: ~tez gość

  ".....nie można jednoznacznie określić wpływu planowanej inwestycji na klimat akustyczny. Brak określonej lokalizacji punktów kontrolnych, mocy poszczególnych turbin , wysokości dla których modelowano rozprzestrzenianie sie hałasu w środowisku oraz wyników powyższej analizy nie wyklucza możliwości ponadnormatywnego oddziaływania przedsięwzięcia na najbliższą zabudowę mieszkalną……..” czyli masło maślane uznawanej przez „jedynie mądrze nawiedzonych obrońców” instytucji (RDOŚ), która w 2012 roku nie potrafi wskazać konkretnie – co szkodzi, jak szkodzi? Szkodzić nie można „wykluczając” małe szkody. Szkodzi więc to przedsięwzięcie czy może trochę szkodzi, albo może będzie kiedyś trochę szkodzić. Statutowym zadaniem RDOŚ jest między innymi:
  - udział w strategicznych ocenach oddziaływania na środowisko, przeprowadzanie ocen oddziaływania przedsięwzięć na środowisko. Jak więc zakwalifikować cytowane przez swudanin.dl.pl stanowisko RDOŚ - nie wyklucza(ulokowanie farm wiatrowych) możliwości ponadnormatywnego oddziaływania przedsięwzięcia na najbliższą zabudowę mieszkalną? Odpowiedź też jest wymijająca. Dla części mieszkańców gminy inwestycja (farma wiatrowa)– całkowicie nie szkodzi, drugim tylko trochę szkodzi, a trzecim nic nie szkodzi. Całkowicie szkodzi tym co się nie załapali na wiatraka ponieważ przeliczyli, że przez okres 20-25 lat nie zarobią na tym 500 000,00 zł(za jedno śmigło), a policzyli sobie, że niektórzy będą mieli po kila wiatraków, drudzy nigdy nie siali czytaj nie mieli ziemi więc są nie zainteresowani i raczej stoją z boku. Trzecia grupa to krezusi, którzy na wiatrakach zarobią tylko 35 000 000,00 zł. Ta właśnie kwota jest przedmiotem powstawania niby obrońców przyrody, krajobrazu i szukania dziury w całym. Były więc już petycje, skargi, będą pozwy do NSA, jest powoływanie się na „jakąś opinię RDOŚ” aby dalej istnieć i wypisywać głupoty na forach internetowych pod tymi samymi numerami swoich komputerów, choć pod innymi inicjałami. Jedno jest pewne – gdzie byliście jak w 2004 roku zdecydowano w Udaninie, że będą wiatraki, gdzie byliście jak PiSowski wojewoda klepnął sprawę? To właśnie w tedy Wy byliście w tej gminie „mądrej" inaczej jako : gość: ~@ (62.87.146.*), gość: ~brak słów (80.50.130.*), gość: ~refren (80.50.130.*), gość: ~WIIR (80.50.130.*),

 • 2012-03-29 19:36:52

  gość: ~WIIR

  tez gość. Już się boję brrr. Pełna inwigilacja.
  Wasza "fachowa" ocena argumentów RDOŚ...hmm nic tylko pozazdrościć wiedzy z zakresu ochrony środowiska. Może prześlemy te wypociny do RDOŚ. Będzie ubaw.
  Radzę, razem z SFENEM zlóżcie tam swoje cv , bo normalnie kadra jakaś niewykwalifikowana i beszczelnie śmie podwarzać wasze "mądre" decyzje:)
  Fakty jakie są każdy widzi. Żal ,ze czasy kiedy mogliście do woli manipulować "gminny ludem" odchodzą co? Ja wznoszę szklaneczkę herbaty, a ty Efsen łyknij coś mocniejszego bo meliska JAK WIDAĆ na CIEBIE nie działa.

 • 2012-03-29 20:40:29

  gość: ~tez gosc

  Ty raczej "czaj pijesz" i chyba troche grypsujesz. Czaj jak widac tego wchodzi w twoje szare części gąbczaste i zanika ci trochę pamięć. Kiedyś miałes madre operaty autorstwa ponoć wielkich naukowców, których z potrzeby chwili zamieniłes na fachowców z RDOŚ, którzy teoretycznie są mocni, ale konkretów ten nie podają. Bo możliwe złe oddziaływanie to raczej żadne oddziaływanie. Wskaż jakiś choćby jeden nowy konkret tej twojej szkolonej kadry od nietoperzy. Ty chyba jesteś z tych co już manipulowali gminnym ludem i pałasz nadzieją, że nadal będziesz gminnym manipulatorem. Teraz juz nie zapijaj czaju, polecam kranuwę z leśnego ujęcia, która napewno otrzeźwi twój nadwątlony rozumek.

 • 2012-03-29 23:13:30

  gość: ~WIIR

  Oj oj. Jakież zacietrzewienie. Pięknie, brawo proszę o więcej.Bawi mnie taka zajadłość. To w waszym gronie powszechne. Najlepiej opluć jadem. Jak brak argumentów i o stołek obawa, to najlepsza metoda. Obrazić, opluć,zastraszyć. Gratuluję. Tylko jedna prawda jest słuszna, oczywiście Wasza. Inni morda w kubeł.
  A Jak przychodzi do dyskusji najlepiej odwrócić uwagę od meritum i skupić się na debilnym wyzywaniu od "pisowców", tudzież innych błyskotliwych inwektywach. Bo to przeciwników wiatraków oczywiście strasznie obraża. Zmartwię Cię. Nie bardzo.
  PUK PUK Przypomnę rozmowa dot. pisma Rdoś. Nie dziwi,ze w tym temacie nie masz nic do dodania. Najzwyczajniej się na tym nie znasz.A raportu nawet nie czytałeś. Po co? Lepiej brać wszystko na wiarę. Wszak firma wiatrowa przenigdy się nie myli. Oni tacy symaptyczni, tak ładnie ubrani, tak złotem obdarowują. Przecież oni chcą tylko naszego wspólnego dobra...och i ach.
  A decyzja Panie "gość" została wydana w oparciu o wadliwy RAPORT w którym przeczytasz:
  "brak analizy wariantów przedsiewziecia" - no tak, po co analizować kiedy najpierw podpisali umowy,a dopiero później dorabiali całą teorię. Dla zainteresowanych odsyłam do papierów niech sprawdzą sobie daty.
  "brak prawidłowe j analizy i oceny wpływu przedsiewziecia na ptaki, nietoperze oraz
  wartosci botaniczne dokonanej w oparciu o wyniki przeprowadzonych badan" - ee tam jakies tam ptaki, ssaki itp. o psa nie dbam, a to g...w ogóle mi lata.
  "nierozpoznany pozostaje wpływ planowanej inwestycji pod wzgledem
  emisji promieniowania elektromagnetycznego"- to też mnie nie dotyczy. jak moje dzieci zaczną mieć problemy ze snem,nauką i koncentracją spiorę bachora i po problemie.
  "Brak określonej lokalizacji punktów kontrolnych, mocy poszczególnych turbin (okreslono
  jedynie zakres mocy od 1,5 do 3,0 MW), wysokosci dla których modelowano
  rozprzestrzenianie sie hałasu w srodowisku oraz wyników powyższej analizy nie
  wyklucza możliwosci ponadnormatywnego oddziaływania przedsiewziecia na najblisza
  zabudowe mieszkalna" - eee i tak jestem głuchy wszak żadne argumenty do mnie nie docierają...

 • 2012-03-30 23:05:49

  gość: ~też gośc

  Stwierdzasz WIIR, że „najpierw podpisali umowy, a dopiero później dorabiali całą teorię” – jakie to płytkie. W wolnym kraju każdy ma prawo zawierać swoje umowy. Rolnicy świadomie zawierali umowy na dzierżawę swoich hektarów pod instalacje wiatrowe. Mieli takie prawo i nikt im tego do dzisiaj nie zabronił. Prawo stanowiło, że można inwestować w energię odnawialną. Wszystko co następowało po podpisaniu indywidualnych umów było obowiązkiem organów gminy w tej materii. I dalej mówisz „brak prawidłowe j analizy i oceny wpływu przedsięwzięcia na ptaki, nietoperze oraz wartości botaniczne dokonanej w oparciu o wyniki przeprowadzonych badan" zapominając, że do dzisiaj w tym kraju nikt od zawsze takiej analizy nie wykonał. Nawet RDOŚ mimo statutowych obowiązków nie znalazł czasu na takie opracowanie. Dalej to już szczególne kuriozum twojego gdybania – „jak moje dzieci zaczną mieć problemy ze snem, nauką i koncentracją spiorę bachora i po problemie” ponieważ dzieci to chyba już nie będziesz nigdy miał, może ktoś kiedyś tak walił w twoją „pustą” głowę, że zostałeś pozbawiony uczuć ojcowsko-matczynych, bo może też jesteś bachorem? A „rozprzestrzenianie sie hałasu w środowisku oraz wyników powyższej analizy nie wyklucza możliwości ponadnormatywnego oddziaływania przedsięwzięcia na najbliższą zabudowę mieszkalną” tak pogięło twoją psychikę, że wyzbyłeś się racjonalnego myślenia, że świadomie i z premedytacją zagęszczasz wpisy na portalu tworząc tłok, aby zrobić wrażenie, że jest wielu zwolenników twojego schematu myślenia. Czyli zostałeś sam na sam ze swoimi urojeniami, a może zwyczajnie toczy się choroba zwyczajowo nazywana wariactwem na użytek własny – przeciwników jak na lekarstwo dzisiaj, a jutro zostaniesz tylko Ty – sam jak palec i będziesz tylko pośmiewiskiem ponieważ z „ bachora nigdy nikt nie przemienił się w celebrytę, która jest osobą znaną z tego, że myśli, iż jest znana i musi z tego powodu mieć zawsze rację.

 • 2012-03-31 12:45:08

  gość: ~WIIR

  podsumujmy twoją/waszą argumentację DO ZARZUTÓW Dyrektora Rdoś, który Tak sobie z nudów wysmarował pisemko na 7 stron i wyszczególnił dziesiąt uchybień.
  Co do analiz, które są PODSTAWOWYM ELEMENTAM KAŻDEGO RAPORTU piszesz:
  "do dzisiaj w tym kraju nikt od zawsze takiej analizy nie wykonał" Jeżeli wiedza gminy ogranicza się do tego zdania to gratuluje.Nie dziwi fakt,ze wiatrakowcy pchają się tu drzwiami i oknami i niedługa sam bedziesz miał kilka wiatraków przed,za i nad domem. A wtedy twa optyka może ulec zmianie.TAKA GMINA to ewenement w skali kraju. Obnażasz kompletny brak wiedzy w temacie.
  "może ktoś kiedyś tak walił w twoją „pustą” głowę" - az strach pomyśleć co czai się w twojej, gdy w taki sposób publicznie popisujesz się swoją "inteligencją".
  Możliwość ponadnormatywnego natężenia hałasu kwitujesz " pogięło twoją psychikę" i "toczy się choroba zwyczajowo nazywana wariactwem na użytek własny" .
  I tyle w temacie. Przykre. Wkurza cię pismo, które obnaża kompletny brak kompetnecji wladz gminy. I jeszcze ktoś to przeczyta. Spokojnie, bo z tej zajadłości strawi ci resztki zdrowego rozsądku. Nie bój się, prawda nie boli.

 • 2012-04-17 22:35:20

  gość: ~turysta

  ty rozjaśniony, upublicznij swoją umowę wiatrakową na forum, wtedy będziesz mógł się cwaniakować, hahaha :)

 • 2012-04-17 22:42:32

  gość: ~turysta

  sorry; mój koment jest dla ;; Szeff;; co by się trochę otworzył, bo jakis taki popaprany zwolennik wiatru,

 • 2012-04-17 22:56:32

  gość: ~turysta

  ostatnio dodany post

  Do - też gośc ; daj sobie na wstrzymanie bo ci nie stanie, hahaha,

  ...co do analiz i podobnych opracowań, zajmują sie nimi organizacje pozarządowe. Na potrzeby opracowań studium i planów, opracowują je firmy prywatne opłacane przez pseudo inwestorów, stąd zamieszanie matołku.

REKLAMA